Autor zvládá, žádné mezery tam nemá. Nejsou tam ani v redakčním systému. Příklad přímo z editoru:
Viz Judge in E-Book Pricing Case Thinks Apple’s Going Down; Apple Begs to DifferBylo by prosím možné nějak ohlídat, aby v textu odkazu nebyla na začátku mezera? Mě to tahá za oči...
Pokud to nezvládá přímo autor (asi ne, protože takovýchto odkazů je v jeho článcích většina a je to i v jiných článcích - ale u jiných autorů na Lupě jsem si toho zatím nevšiml), mohl by to po něm třeba nějak automaticky korigovat redakční systém?
Buď autor, nebo redakční systém to nezvládá. Takhle přijde odkaz do prohlížeče (zaměnil jsem zobáky za závorky):
(p)Tor Books UK se před rokem rozhodli prodávat e-knihy bez DRM. A po roce tvrdí, že to nepřineslo žádné zvýšení míry pirátství. Viz(a href="http://pogue.blogs.nytimes.com/2013/05/09/the-e-book-piracy-debate-revisited/") The E-Book Piracy Debate, Revisited(/a)(/p)
(p)Soudce řešící případ cen e-knih u Applu je přesvědčen, že Apple je ta špatná strana. Apple si myslí opak. Viz(a href="http://allthingsd.com/20130524/judge-in-e-book-pricing-case-thinks-apples-going-down-apple-begs-to-differ/") Judge in E-Book Pricing Case Thinks Apple’s Going Down; Apple Begs to Differ(/a)(/p)
Všimněte si, že místo text-mezera-tag-text je tam text-tag-mezera-text. A vypadá to opravdu odpudivě.
V původním textu mezera není. V redakčním systému také mezera není. Už jsem to řešil před mnoha měsíci pod zcela jiným článkem a výsledek je ten, že se díváme na "vlastnost" publikačního systému (nikoliv redakčního, v tom žádná mezera není).
Takže se velmi omlouvám, ale typicky s "vlastnostmi" software se velmi těžko bojuje. Nezbývá než doufat, že tato "vlastnost" bude časem "opravena".
Ohledně toho multitaskingu. Naprosto laicky a jako výlučně nepracovní uživatel jsem si tuhle říkal, že iPad 1 bylo nesmrtelné zařízení. Po téměř 2,5 letech strašlivého zacházení ze strany mých dětí to pořád běží (i když mj. ten tlustej plech zezadu je zprohýbanej) a baterky drží neuvěřitelně dobře, zvlášť ve srovnání s modernějšími tablety, co jsme doma měli/máme, kde to s baterkama taková sláva nebyla.
Vysvětluju si to mj. právě tím, že ani hloupým uživatelům, jako já, na iPad1 nehrozí, že by běžely nějaké nesmysly na pozadí a užíraly tam baterku.
Ano, také mám pocit, že už jsme to tu možná řešili někdy v minulosti - ale už si nevzpomínám, jak to tehdy dopadlo - no a když jsem teď četl článek, kde jsem takovýchto odkazů viděl hned několik za sebou, tak mě napadlo se na to zase zeptat...
Jak přesně mám chápat rozdíl mezi publikačním a redakčním systémem?
Nemáte při přípravě článků nějaký specifický postup? Nepoužíváte tam navíc nějaký software, který jiní autoři na Lupě nepoužívají? Pravda, nečtu na Lupě úplně všechny články, jen ty, které mě nějak zaujmou - ale nevybavuji si, že bych u jiných autorů na podobné odkazy narazil také...
Pod nějakým jiným článkem jste psal, že jste nedávno přešel z Microsoft Front Page na nějaký Microsoft Expression Web. Nemůže to, že používáte nějaký takovýto program s tím také souviset?
Přijde mi, že u pořádného redakčního systému byste nic takového používat nemusel - ale pravda je, že o redakčním systému Lupy moc nevím... Zadávají se články přímo v HTML? Nebo pomocí nějakého jiného značkovacího jazyka? Nebo je v redakčním systému nějaký WYSIWIG editor?
Marku, redakční systém je ta vnitřní část pro psaní a práci článků,. Ta je OK, žádná mezera tam není, prostě po A HREF a závěrečném zobáčku je text. A samozřejmě že je tam WYSIWYG editor, stejně tak jako možnost to zadávat/měnit v HTML (a tam právě je vidět, že tam mezera prostě není).
Publikační část je ta, která vezme články a posílá je tam kam je poslat má. Publikuje je v html, na mobil, kamkoliv. A tam se nesmyslně objevuje mezera, která tam nemá co dělat. Je to zjevná chyba.
Když jsem na to byl tehdy upozorněn poprvé, tak jsem samozřejmě hledal chybu u sebe. Došel jsem k tomu, že v redakčním systému mezera není, takže ji ani nemohu odstranit. A tím to bohužel končí. Chybu jsem tehdy oznámil.
No s nějakými CMS (Content Management System - zjednodušeně něco, co se v češtině někdy označuje jako redakční systém) jsem se už setkal a zatím jsem neviděl, že by se "redakční systém" a "publikační systém" byly nějak oddělené. Obecně CMS je nějaká aplikace, postavené většinou nad nějakou databází, do které na jedné straně (přes nějaké "administrační rozhraní", "rozhraní pro autory") cpu nějaké články a ono je to zároveň návštěvníkům webu zobrazuje. U některých CMS je ten rozdíl mezi částí "pro autory" a "pro zbytek světa" také docela nezřetelná...
Šlo by nějak popostrčit redakci, nebo vývojáře z Internet Infa, ať se na to konečně podívají?