Hlavní navigace

Názory k článku Portál Film Popular nabízí tisíce videí, ze tří stovek titulů je osmnáct filmů a seriálů v HD

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 3. 2018 10:51

  Pamětník

  Programová náplň je poměrně pestrá, to chválím. Chválím také témata o válce, složená převážně z dokumentárních záběrů, kde politické zaměření tvůrců se dá odfiltrovat. Nové "cestopisné" pořady jsou zajímavé a dostatečně popisné. Také chápu, že desítky let staré záběry nebývají všechny v HD, ve formátu 16:9, ani vždy barevné.

  Co je ale pro mne obsahově nestravitelné, to je většina pořadů na téma UFO. Sice toto téma může mnohé vzrušovat, ale manipulace s fakty a domněnkami je přehnaná. Kdo za vším vidí zelené mužíčky, ten ovšem může být spokojen.

 • 6. 3. 2018 13:06

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Ona to většinou není konspirace, ale snaha zaujmout a "spálit čas" tématem, o kterém není dost informací.

  Máte dva dopisy nadřízeným, ze kterých je zřejmé, že se na něčem pracovalo. A výpověď dvou svědků, kdy jeden si jen pamatuje kde to bylo a druhý si vybavuje jen režim, který v dané laboratoři fungoval.

  Normální člověk by z toho vytřískal zprávu tak na minutu, že ve městě XY pracoval tým cca K lidí na tajném projektu LMN, který se však nedostal dál než k laboratorním zkouškám, které potvrdily, že by to asi vyrobit možná i šlo. Jenže tvůrci těhle dokumentů to vezmou, natáhnou to na 20 minut vyprávění o tom, jak se pracovalo na tajné zbrani, která mohla zvrátit závěr války, protká se to "rekonstrukcí výkresů", nesouvisejícími dobovými záběry a korunují to výpověďmi očitých svědků (byť na úrovni "do práce jsme museli nastoupit v 6 hodin ráno a když jsme večer v 6 odcházeli, tak nám dělali osobní prohlídku"). Nastavovaná a naředěná kaše. O konspiraci nejde, prostě vaří z vody. Nehledejte za tím žádnou konspiraci (spiknutí, komplot), berte to jako pokus udržet diváka půl hodiny u televize dokumentem i když jediné co máte je jedna rozmazaná fotka šlápoty v bahně.

  Prostě je to obdoba bulváru - zábava, velká slova, mizivá informační hodnota. Jsou i výjimky, třebas dokument o Německých Me 163. Jenže tím lidi akorát namlsají a dalších pár dílů vaří z vody o kravinách. Nejlepší jsou rozhovory s "odborníky", kteří "zasvěceně" hovoří o tom, jak ta daná věc mohla fungovat. Přitom nemají ani výkres.

 • 6. 3. 2018 7:33

  spz (neregistrovaný) 188.122.212.---

  No nevím, hodně těch dokumentů o válce jsou stejné konspirační bláboly o Hitlerovi nebo zázračných zbraních. Většina toho co vysílá tento kanál si mohu pustit bez problémů na YouTube a nemusím si hlídat čas. Také reklamy jsou mnohem kratší a největší část jde přeskočit. Prostě takový TV secondhand.

 • 5. 3. 2018 9:59

  jde to i lépe (neregistrovaný) ---.182.broadband18.iol.cz

  Nevím co si mám myslet jestli se z lupy stal bulvár nebo jde jen o náhodný výkřik. Spíše mi připadne, že se jedná o tu první variantu na základě těch posledních článků co jsem četl.

  Konkrétně tento článek mi připadne jako dort pejska a kočičky. PR x kritika x pochvala x ...?? Netuším?

 • 6. 3. 2018 23:41

  vortimond (neregistrovaný) 89.24.38.---

  - Jaký je rozdíl mezi kvantovým a klasickým počítačem?
  Jednotkou informace je jeden bit, který může mít hodnotu buď jedna nebo nula. Kvantový bit (qubit) má hodnotu jedna a nula zároveň. To samé platí i pro jejich násobky. Dva klasické bity mohou mít hodnoty 00,01,10,11. Dva kvantové qubity obsahují všechny tyto hodnoty zároveň.
  - Jak je něco takového možné?
  Je to možné proto, že celé naše chápání světa je chybné, a už to víme dobrých sto let. Teprve měřením dostáváme z něčeho, co je přirozeně neurčité, konečný a definitivní výsledek.
  - Znamená to tedy, že lidské vědomí přímo ovlivňuje věci ve světě?
  Není to jediné vysvětlení. Je to otázka pro filosofy a vědci se k tomu nevyjadřují. Jejich heslo je anglické "shut up and calculate" (nemluv a počítej). Kvantová mechanika funguje, takže ji úspěšně používají.

 • 6. 3. 2018 14:27

  vortimond (neregistrovaný) 89.24.38.---

  Chceš vidět funkční přístroj, který používá ke své činnosti nadpřirozeno? Zde je kvantový počítač IBM.
  https://www.youtube.com/watch?v=Tvst-xP2_Q8
  Představ si několik dimenzí, z nichž každá vypadá jako tento svět, ale jsou od sebe odlišné. Až na jeden společný bod. Tento bod je kvantová částice v tzv. superpozici. To je jedna z nejrozšířenějších interpretací kvantové mechaniky, a budete se možná divit, ale je to jedna z těch méně šílených :)

 • 6. 3. 2018 8:27

  vortimond (neregistrovaný) 89.24.38.---

  Není to pravda. Na Youtube najdeš i fantastické dokumenty, které jsou zcela pravdivé.
  https://www.youtube.com/watch?v=a5k_di_IRoM
  Youtube taky lze sledovat bez reklam (stačí ublock v prohlížeči nebo upravená android aplikace).

 • 5. 3. 2018 11:32

  vortimond (neregistrovaný) 89.24.38.---

  Můj názor na UFO:
  1. Däniken a jeho pokračovatelé se prakticky vždycky mýlí, když hledají UFO za každou záhadnou stavbou z obřích kamenů a za každým obskurním starověkým textem. Například prorok Ezechiel popisuje jakési křížence člověka a zvířete, kteří jsou plní očí, což jsou evidentně souhvězdí. Hospodinova sláva je potom samozřejmě Slunce, a nikoliv létající talíř.
  2. Z vládních dokumentů víme jenom tolik, že o tyto jevy a jejich možné vysvětlení byl zcela vážný zájem. Přestože navenek se to prezentovalo vždy jako zbytečná komedie, tak uvnitř byla v některých případech patrná určitá nervozita.
  3. Dostáváme se k tomu nejzajímavějšímu, čemuž se lidé paradoxně nejvíce vysmívají, a to jsou teoretické přímé kontakty. Zde máme na výběr jenom dvě vysvětlení, což je značný pokrok proti bodu jedna a dvě. Buď ten člověk-kontaktér lže, a nebo je to celé pravda.