Hlavní navigace

Poslanci europarlamentu navrhují razantnější snížení poplatků za roaming

31. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Evropském parlamentu vznikl návrh na razantnější snížení regulovaných cen služeb v roamingu. Eurokomisařka Neelie Kroes loni představila plán, který počítá s postupným snižováním maximální ceny za odchozí a příchozí hovory, ale také data. Podle tohoto návrhu by měla cena za jednu minutu odchozího hovoru do roku 2014 postupně klesnout z dosavadních 35 centů (necelých 9 korun) na 24 centů (6 korun). Do roku 2014 by také měla postupně klesnout maximální cena za 1 MB přenesených dat v roamingu na…

V Evropském parlamentu vznikl návrh na razantnější snížení regulovaných cen služeb v roamingu. Eurokomisařka Neelie Kroes loni představila plán, který počítá s postupným snižováním maximální ceny za odchozí a příchozí hovory, ale také data.

Podle tohoto návrhu by měla cena za jednu minutu odchozího hovoru do roku 2014 postupně klesnout z dosavadních 35 centů (necelých 9 korun) na 24 centů (6 korun). Do roku 2014 by také měla postupně klesnout maximální cena za 1 MB přenesených dat v roamingu na 50 centů (12,6 korun).

Europoslanci však připravili vlastní návrh, který počítá s razantnějším snížením regulovaných cen. Podle návrhu z dílny Evropského parlamentu by maximální cena za jednu minutu odchozího hovoru do roku 2014 postupně klesla až na 15 centů (3,8 korun), cena za 1 MB přenesených dat v roamingu pak na 20 centů (5 korun).

Zdroj: Reuters

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.