Hlavní navigace

Poslanci ve středu projednají „digitální“ novelu vysílacího zákona

5. 12. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

5. 12. 2005

O týden později než se očekávalo, ve středu 7. prosince, projedná Poslanecká sněmovna ve druhém čtení novelu zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, která upravuje pravidla pro přechod na pozemní digitální vysílání. Serveru DigiZone.cz to potvrdila ministryně informatiky Dana Bérová. Třetí čtení by podle ministryně mohlo proběhnout v lednu. Do konce letošního roku se to už nestihne, řekla Bérová v rozhovoru, který DigiZone.cz zveřejní v průběhu tohoto týdne.

Na schválení zákona ve sněmovně záleží, kdy ministerstvo informatiky zveřejní návrh vládní koncepce digitalizace. Zákon poté ještě musí schválit Senát a podepsat prezident. Místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák nedávno serveru DigiZone.cz řekl, že novela by mohla platit od února 2006. Poté by podle Žáka mohlo dojít k udělení programových licencí pro dočasné digitální sítě B a C.

Předseda vysílací rady Petr Pospíchal ale tvrdí, že radní mohou licence udělit ještě podle stávajícího zákona. Pospíchal nevylučuje, že se tak stane ještě na některém ze dvou zasedání rady do konce tohoto roku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.