Hlavní navigace

Poslanci se v listopadu sejdou kvůli kauze šéfa Českého rozhlasu Petera Duhana

14. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Předseda Rady ČRo na dnešním zasedání volebního výboru naznačil, že kauza generálního ředitele Petera Duhana se nemusí zdaleka týkat pouze jeho syna Andreje.

Členové volebního výboru Poslanecké sněmovny se v rozmezí od 10. do 12. listopadu, tedy na dalším veřejném zasedání, sejdou kvůli kauze, která vedla k rezignaci generálního ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana. Poslanci se na tom dnes shodli při příležitosti schvalování Výroční zprávy o hospodaření tohoto veřejnoprávního média. Situaci v Českém rozhlase za poslední dva až tři týdny vnímám jako velice vážnou, uvedl Martin Kolovratník, s nímž souhlasili i předseda Martin Komárek a místopředseda Vítězslav Jandák. Poslanci by měli mimo jiné dostat k dispozici dokumenty z Dozorčí komise Českého rozhlasu.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Peter Duhan rezignoval, Rada ČRo jeho odstoupení přijala

Poslanec Jandák se pozastavil nad tím, že se o porušení zákona o Českém rozhlase nevědělo dřív. Šéf veřejnoprávního rozhlasu Duhan se dostal do konfliktu oficiálně tím, když zaměstnával v instituci svého syna Andreje. Vypadá to, že jste najednou prozřeli a začali to řešit. Okolo této kauzy je řada zvláštních věcí, konstatoval Jandák. Předseda Rady ČRo Michal Stehlík mu však kontroval tím, že Český rozhlas má 1464 zaměstnanců a není tedy v silách kontrolního orgánu, aby věděla o každém členovi managementu.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Radní Českého rozhlasu: Prozatímním ředitelem nemusí být René Zavoral

Rada Českého rozhlasu má svojí komisi. Jeden z členů přišel s tím, že by se to mělo projednávat. Přišel s tím konkrétně kolega Kaňka (Tomáš Kaňka, který je členem Dozorčí komise od letošního roku, pozn. red.), vysvětlil Stehlík Jandákovi, proč se možným konfliktem Český rozhlas, respektive Rada ČRo, nezabýval dříve. Předseda kontrolního orgánu zároveň naznačil, že by nemuselo jít pouze o zaměstnávání Andreje Duhana, tedy právě syna Petera Duhana. Mohlo by se jednat o více osob, ale to budeme ještě prověřovat, konstatoval Michal Stehlík.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.