Hlavní navigace

Názory k článku Posluchači si stěžují na novou podobu ČRo 2 – Praha u vysílací rady

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 2. 2011 8:57

  bez přezdívky
  teď zrovna byla ukázka, jak největší komeční TV stanice stanice Nova vysílá pro ty střední a mladší vek. Přestože Šeherezádu sledovalo 800 tis důchodců, vyřadila tento seriál mimo prime time. Chce ty mladé.
  Jestliže je veřejnoprávní vysílání určeno pro ty komerčně nezajímavé, tak by mělo být určeno jim. Důchodce, kteří jsou konzervativní a ještě vlastenečtí musela naštvat i změna názvu na "Dvojku", Určitě chtějí svoji "Prahu"... kdo tyhle změny vymyslel.
  Pro mladé a středního věku vysílá kupa komerčních radií, tam piš José.
 • 17. 2. 2011 7:58

  bez přezdívky
  ČRo mi připadá jako ODS. Ti tvrdí, že se zde snaží vyrobit fungující kapitalismus a mají plnou hubu kapitálu a přitom vyrábí, čím dál tím větší, bolševický bordel. Tak ČRo je něco podobného. Tvrdí, že vyrábí rodinné rádio, ale přitom vyrábí jakousi podivnou lifestylovou stanici nebo co.

  Pokud bude ČRo ustupovat nějakým dopisům a e-mailům, kde koho, tak nikdy žádnou reformu neudělá.

  Je zajímavé srovnat pobouření starší generece s mladší generací. Zatím, co mladší generace je na tolik dotřískaná různými pogromy z Czech Teku a dalšími a dalšími útoky na ní a zacházením s ní, že si většinou nechává pasivně srát na hlavu. Tedy trpí v klidu to, že regionálky pro ni nejsou. Klidně používá internet, když jí zničí Wave, když ho vyhodí z FM. Trpí to a přejde prostě v klidu na nějakou zahraniční stanici atd. Nebo používá přes net soukromé RADIO 1 atd. Prostě už dávno celé ČRo odepsala, jako zcela neřešitelnou věc. Tak starší generace zahájí své bombardování. A ono se na ní dá. Pak ale opravdu jestli ČRo je zde pouze pro občany nad 70.let. Navrhuji zbavení platby koncesionářských poplatků každého, kdo nedocílil tohoto věku. Tedy komu je méně nežli 70 let.

  Ovšem je třeba se zeptat, jak jsou tyto reformy koncepčně připraveny, kam směřují ? Atd. Zdá se mi, že nejsou řádně připraveny a promyšleny. Minulý pokus alá Radiožurnál se zcela evidentně nezdařil. A současný pokus alá Praha se s nějvětší pravděpodobností nezdaří též.

  Otázkou je, zda by neměla být připravena zcela komplexní reforma. Zda by neměla být provedena střihem, tedy, co nejrychleji a markatně a nikoli různými pomalými změnami, protože čím více se v tom budou nimrat, tím to bude lidi více bolet. A zde by jí především neměla předcházet obrovská mediální diskuse a veřejnost by neměla být minimálně rok dopředu se zcela všemi změnami seznámena. Nemělo by být jednotlivé zaměření jednotlivých stanic veřejností řádně prodiskutováno atd.

  Ovšem těžko něco chtít od firmy, která vlastně do teď ani nemá ředitele. A změny dělá pouze ředitel zastupující. Ovšem za tuto situaci nese plnou odpovědnost Rada ČRo, která odvoláním p.Kasíka vyvolala uměle krizi v ČRo a tato krize ČRo pokračuje dál.
 • 17. 2. 2011 8:50

  bez přezdívky
  Obávám se, že posluchači, kteří něco podobného pošlou do RRTV jsou mimo. V případě stížností na programové schéma ČRo2 by svoje měli směřovat na šefredaktora ČRo2 případně na Radu Českého rozhlasu ...
 • 17. 2. 2011 9:08

  bez přezdívky
  Obávám se, že ani mě (byť mám do důchodového věku ještě daleko) se změna z ČRo2-PRAHA na Dvojku nelíbí. Dokud existuje dělení Radiožurnál-Praha-Vltava, je přinejmenším "nekoncepční" přejmenovat jednu ze stanic Dvojku ...
 • 17. 2. 2011 9:50

  bez přezdívky
  já jsem proti živení všech veřejnoprávních medií. Nevím proč mám platit to, co se líbí tobě José, stejně jako nechci platit milovníky zpěvu Muslima Magomajeva. Jedinou vyjimkou, co jsem ochoten platit, je vysílání nezbytné pro demokratický chod státu - přenos z parlamentu či zastupitelstva, policie pátrá, vzdělávací pořady, vysílání během přírodních katastrof atd. a pro ty, kdo jsou sociálně slabí, těm na "jejich" radio a TV přispěju a je mi jedno co poslouchají, hlavně, že se jim to líbí.
  Vše ostatní je zajímavé pro komerční radia.
 • 17. 2. 2011 10:17

  bez přezdívky
  Ale tak to já sem ochotný platit i těm důchodcům dechovku, ale pouze za té podmínky, že se jiným důchodcům bude taky platit dostatek jazzu a pouze za té podmínky že se mladším bude platit alternativa atd. Nejsem ochoten platit pop, rock a folk, protože to se uživí naprosto v poho komerčně.

  Není. Protože existuje hodnověrný výzkum, že by se dechovka neuživila. Nikdo to neposlouchá, jediné jak je schopno to fungovat je internet...

  http://www.radiodechovka.cz/

  Tam jsou tak malé náklady, že na netu je všechno. I dechovka. Ale na FM by se to neuživilo. Pak to ovšemmusí dělat ČRo. Od toho si ho podle mého názoru platíme.

  Ovšem nemůže dělat pro jednoho musí i pro druhého. A to oni právě nedělají.

  Alternativa se ti taky komerčně neuživí. Máme sice RADIO 1 ale jenom v Praze a neodvažuje se ani do Brna ani do Ostravy. Protože si myslí, že by se tam neuživili.

  Takže pak máme radio Wave a musí to dělat ČRo. Ovšem nemůže jedněm nadržovat na úkor zcela všech ostatních. To by opravdu neměl.
 • 17. 2. 2011 10:32

  bez přezdívky
  josé, dechovka se uživí zcela v pohodě - viz Moravanka, Eva & Vašek atd. Já to nesleduju, ale před lety i tam byla o žvanec "rvačka", myslím že i dechovkáři považovali třeba Valdauf za "komerci a kýč". Já jinak máš pravdu, že i mnozí důchodci rádi jazz a specielně swing..ale skoro všichni rádi pořady, kde se čte či diskutuje, "a léta běží, vážení" atd.
  Jinak alternativu určitě nejsem ochoten platit, příznivci si na to mohou i zcela nealternativně, normální prací vydělat. :)
 • 17. 2. 2011 15:21

  Steve
  Tak Prahu teda neposlouchám, přešla mě chut' poslouchat ty věčné telefonáty důchodců jak tam probírají nemoce apod. starosti. Já radši ČRo1 :-)
 • 17. 2. 2011 9:38

  bez přezdívky
  To je opravdu blbost. Samozřejmě. To je to, co říkám, že jejich koncepce jsou zhovadilosti. Napřed zbavili označení 4 WAVE, protože jestli pamatuješ. Tak Wave mělo název Český rozhlas 4 Wave !!! Pak zbavili čísla regionálky, které se jmenovaly Český rozhlas 5 Plzeň a Český rozhlas 5 Ostrava a Český rozhlas 5 Brno...Nyní už je to Český rozhlas Brno a Český rozhlas Ostrava atd. Bez pětky. No a ČRo 2 Praha je kravina. Měla by být rovněž Český rozhlas Praha. A to být postavené na úrovni regionálek. A pak být prostě základ Jednička, Dvojka, Trojka. No a samozřejmě přejmenovat je všechny současně. Přičemž ještě u Vltavy jsem se přimlouval nechat ten název Vltava, protože to s ničím nekoliduje a je to odkaz na Smetanu, tedy na KULTURU. Čili spojení TROJKA - Vltava ničemu podle mého názoru neškodí. Zatím co název Praha v tomto použítí je blbost. A samozřejmě přejmenovat pouze jedno je taky blbost. Prostě to šlo použít pouze za podmínky, že se to použije současně. Prostě Jednička, Dvojka, Trojka.
 • 17. 2. 2011 10:53

  bez přezdívky
  Že se uživí nějaká dechovková kapela, to ještě neznamená, že se to uživí na FM, prostě neuživí. To je vypočítaný. Ostatně když jsi u Evy a Vaška, tak tihle sráčí chtěli spouštět své vlastní rádio na FM, měli plnou hubu keců atd. A když pak viděli v realu kolik taková sranda, jako je vysílání na FM stojí. Tak stáhli ocas a odmastili od toho projektu až se jim za patama prášilo. Prostě neuživí se to, to ber jako danný fakt.

  Co se týče jazzu ten se tady na FM skoušel a to radio KOBRA, ale pak se raději předělali na vážnou hudbu a s tou jedou do dnes jako CLASSIC FM.
  Ale stáhli se zase jenom do Prahy.

  Tedy je to snad jediný případ. Kdy nějaká firma tady vrátila sama od sebe licenci na vysílače na FM mimo Prahu. Nevím už kde to bylo, ale vrátili to.

  Mimochodem tady u nás byli taky na 91,3 ale tady to nějak převedli na ČRo. Protože teď je tam Ústí, respektive ten mutant Sever.

  Ale prostě stáhli se do Prahy. Na druhou stranu ve Franci i 3panělsku jede třeba až 5 stanic s vážnou hudbou úplně v klidu, tak též s jazzem.
  Ovšem u nás ten jazz vypadá špatně.

  Takže bych naopak uvítak, když by ČRo tu svoji stanici Eurojazz pustil po FM a může klidně mimo současné Prahy a bude to užitečnější.

  Co se týče alternativy osobně si myslím,že RADIO 1 by se uživilo i v Brně i v Ostravě a možná a dalších městech jako je Liberec, Plzeň, České Budějovice...

  Viděl bych je tak minimálně na 5 měst. Ale když oni si to nemyslí. Takže bohužel.
  Pak tedy nezbývá nežli ČRo a Wave.
 • 17. 2. 2011 11:18

  bez přezdívky
  Ti největší čeští konzervativci a demagogové tady od roku 1990 tvrdili, že na FM se komerčně neuživí ani rock ani folk ani techno ani jazz ani dance atd. Prostě hráli to tvrdě na to aby tady byl všude pouze a jedině pop.

  To se podařilo vyvrátit. Dnes už se živí velice dobře i rocková rádia, existují i rádia country and folku atd.

  Ty jsi druhý extrám, který tvrdí, že se uživí cokoli. No a já jsem asi v polovině. Tvrdím, že rock a folk a techno a hip hop a tyhle zcela jasné styly. To nemůže být vůbec žádný problém.

  Ale opatrnější bych byl u jazzu, vážné hudby, alernativy atd. Prostě zatím se nějak neukazuje, že by to v Čechách mělo komerčně zelenou, tedy, že by se to chytalo... A pokusů bylo celkem dost od Hády po Panag...

  Takže si myslím, že ta pravda bude prostě někde v polovině...Tedy rock a folk atd. to je bez problémů...
  Ale alternativu a Jazz atd. Že v ČR je prostě nutné zadotovat...
 • 17. 2. 2011 9:28

  bez přezdívky
  Vyjadřuješ se jak normalizátorka Jaklová. Takže začnu rockem. Momentálně mám naladěné HEY, kupodivu je zatím poslouchatelné. Normálně mám naladěný BEAT, který je poslouchatelný vždy. Hey testuji jen občas, někdy se velmi nedá. Dnes kupodivu hrajou zatím velmi dobře. Za dnešní ráno je musím zatím pochválit./ Že by je poučilo to, jak dopadlo Hey na Slovensku ? Nebo peníze ušetřené na Slovensku zvednou český program ? Uvidíme. Dnes hrají dobře./ To jsou jediné mé dvě možnosti. Tedy dá se říci, že 20 let po revoluci pod vedením bolševiků z ODS bylo docíleno toho, že jsou zde na FM dvě rocková rádia. Dejme tomu. Ovšem je třeba sem dostat nějaká folkové rádia. Do dnešního dne zde nic takového není. Poslední žádost Country rádia byla zamítnuta. Je třeba sem dostat něco solidnějšího tedy buď rádio Wave nebo Radio 1. Nezlob se na mne ale komoušské štvavé vysílačky typu Blaník a Impuls považuji osobně za zcela neposlouchatelné. Lokální kočkopejsci jsou víceméně k smíchu. A stanice typu E2 a Černá hora a Kiss Délta určené zase naopak zřejmě pro děti do 13 let, tak se to poslouchat také nedá. Takže nevím proč by důchodci měli okupovat 2 okruhy veřejnoprávního rozhlasu ??? Co se týče toho názvu. To je šílené. Tedy název Praha. Uvědom si, že existují 3 Prahy. Český rozhlas 2 Praha. Český rozhlas 7 Praha a Český rozhlas Regina Praha !!! Regina Praha byla odebrána Středočeskému kraji a přičleněna zákonem Praze. Proč se Český rozhlas 7 nejmenuje jako všude jinde Český rozhlas 7 International ? Máme 3 Prahy. Strašné ! Proč je Praha celostátní okruh ? Proč nemáme tak jak se patří Prahu regionální, jako Plzeň nebo jako Brno nebo jako Ostrava nebo jako České Budějovice atd. Je to regionální název ne. Jako Vídeň. ČRo Praha by měla být regionální stanice, v žádném případě ne celoplošná. Problém je, že konzervativec je konzervativec, tedy někdo kdo lpí na starých věcech. Na západě tak lze zejmě označit některé pravicové jedince, bohužel u nás samozřejmě je toto prohozené a pokud někoho označíme za konzervativce, jde taktéž o milovníka starých věcí, dalo by se říci tedy i třeba o milovníka starých kuministických pořádků. A vůbec nevidím jediný důvod, proč by tady mělo přetrvávat nějaké takové označení. Všichni kolem mají Dvojku, ale my budeme mít ještě nějaký závádějící starý pragocentrismus.