Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku PPC vyhledavače na českém Internetu od Robert Němec - Ale po přečtení podmínek u etargetu mě to...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 11. 2002 13:00

  Robert Němec (neregistrovaný)
  Ale po přečtení podmínek u etargetu mě to ani nenapadne. Nebo si snad myslí, že jim dám souhlas např. k následujícímu:

  "Dáváte společnosti Astudio odvolatelné, nevýlučné, univerzální povolení bez licenčního poplatků používat všechna vaše jména, loga, obchodní značky, servisní značky, obchodní úpravu, grafiku a autorská práva včetně, ale především ta jména, loga, obchodní značky, servisní značky, obchodní úpravy, grafiky a autorská práva v současnosti používaná anebo ta, která mohou vzniknout a/anebo budou používána na podporu této dohody včetně (ale ne omezené jen na to) tiskové zprávy, oznámení v tisku, obchodní plány, marketingových materiálů a internetové stránky společnosti Astudio."

  Nebo:

  "Též souhlasíte, že nebudete používat žádné automatizované prostředky včetně, ale nejen agentů, robotů, script anebo spiders ze žádného důvodu (včetně, ale zejména kvůli přístupu, monitorování anebo kopírování služeb, technologie a duševnímu vlastnictví, které s tím souvisí). Souhlasíte a potvrzujete, že součástí stránky jsou robot exclusion heades a souhlasíte též, že nebudete používat žádné zařízení, software anebo program, abyste se vyhnuli robot exclusion headers anebo zasahovat či se pokoušet zasahovat jakýmkoli způsobem do řádného fungování služeb a/anebo stránky."

  A podobných věcí je tam více. Navíc ochranu nepovažuji za dostatečnou.
 • 27. 11. 2002 14:09

  Marek Prokop (neregistrovaný)
  Co se týče obchodních podmínek etargetu, máte naprostou pravdu. Sice jsem se zaregistroval, abych mohl službu pro potřeby tohoto článku vyzkoušet, ale jinak bych to kvůli vámi citovaným ustanovením podmínek (a několika dalším) asi také neudělal. Otázka ovšem je, zda jsou tato ustanovení vůbec právně platná.

  Co se týče ochrany před zneužitím, oba provozovatelé na můj dotaz svorně odpověděli, že kromě těch veřejně deklarovaných mají ještě další, které z bezpečnostních důvodů nemohou zveřejnit.
 • 27. 11. 2002 14:49

  Josef Jarmara (neregistrovaný)
  Panove, dobry den.
  Dovolte mi reagovat na Vasi kritiku Vseobecnych podminek etarget.cz. Jak jsem jiz sdelil panu Prokopovi, na podminkach intenzivne pracujeme.
  Nicmene si prosim uvedomte, ze nasim zajmem je uchranit system pred spekulanty a potrebujeme mit prostor k tomu, abychom mohli na pripadne utoky ci registrace spekulantu reagovat. Podminky se mohou zdat velmi tvrde, ale je v nich dostatek prostoru pro seriozni obchodni vztah. Je velmi tezke najit rovnovahu mezi temito dvema vecmi a verte mi, ze na tom intenzivne pracujeme. Pokud umite anglicky podivejte se napriklad na podminky overture, nebo podobnych systemu. Jejich prostrednictvim inzeruji statisice inzerentu a podminky jsou mnohem tvrdsi nez ty nase.
  Preji prijemny zbytek dne.
  J.Jarmara
 • 27. 11. 2002 14:55

  Robert Němec (neregistrovaný)
  Ale stejně nechápu, k čemu potřebujete moje obchodní známky, grafiku atd. Když pracujeme pro klienta, většinou je přímo ve smlouvě, že nesmíme nijak používat jeho grafiku, obchodní známky atd. než nám výslovně řekne.
 • 27. 11. 2002 15:27

  Josef Jarmara (neregistrovaný)
  Pane Nemec, nepotrebujeme vasi obchodni znamku ani nemame zajem s ni manipulovat. Pokud pracuji primo s klientem jsem schopen se s kazdym domluvit na konkretnich podminkach pouzivani znackek atd. Pokud pracuji s volne dostupnou sluzbou a s kazdym klientem neni mozne vyjednavat zvlast, hrozi mi opet to, ze nektery spekulant zada jakoukoli chranenou znacku napr. jen do odkazu a pak mne zacne popotahovat za jeji zverejnovani. Verte tomu, ze takovych chytraku je na svete opravdu hodne. Proto je definice takova jaka je, zamezuje totiz necemu podobnemu. Obecne sluzby na internetu jsou o duvere, pokud jsou pro nekoho nase podminky nepripustne, tak prosim ma vzdy moznost se nezaregistrovat. My samozrejme sbirame veskere namety a snazime se upravit podminky tak aby byly co nejprijatelnejsi pro vetsinu uzivatelu. Ochrana systemu je vsak prvorada.