Hlavní navigace

Praha má "evropský" portál, který nefunguje (doplněno)

Aleš Miklík

Primátor Prahy Pavel Bém na dnešní tiskové konferenci představil nový internetový portál hlavního města na adrese www.praha.eu. Ten by měl nabídnout obyvatelům Prahy "možnost rychlé a pohodlné komunikace s úřady prostřednictvím elektronických formulářů. Portál Prahy bude také zdrojem užitečných informací a služeb pro obyvatele Prahy, podnikatele i turisty. " Přestože však celkové náklady na pořízení portálu byly vyčísleny na desítky milionů korun, jeho obsah zůstává i po oficiálním spuštění…

Primátor Prahy Pavel Bém na dnešní tiskové konferenci představil nový internetový portál hlavního města na adrese www.praha.eu. Ten by měl nabídnout obyvatelům Prahy "možnost rychlé a pohodlné komunikace s úřady prostřednictvím elektronických formulářů. Portál Prahy bude také zdrojem užitečných informací a služeb pro obyvatele Prahy, podnikatele i turisty. " Přestože však celkové náklady na pořízení portálu byly vyčísleny na desítky milionů korun, jeho obsah zůstává i po oficiálním spuštění nefunkční. Otázky přitom vzbuzuje jak podivná volba domény .eu, tak i proprietárních typů dokumentů, které od možnosti komunikovat prostřednictvím formulářů odřízly majitele jiných systémů než Windows.

Více o celém projektu se dozvíte v zítřejším článku na Lupě.

10. října 16:46, Aleš Miklík, doplnění: portál praha.eu bude podle tiskové zprávy spuštěn až zítra (11. října 2006).

Našli jste v článku chybu?
11. 10. 2006 11:41
Rdm (neregistrovaný)
To je relativní. Záleží jak je ten rozpočet vysoký. U 80 miliónového rozpočtu je Kodér opravdu asi míň než 1%, ale u 10 000 rozpočtu už to je i 50%. Není jen "fajn" mít hezké url a použitelný kód. U webů státní zprávy by to měl být standard. Neřekl jsem, že snímání otisku prstů je něco zvláštního, ale snad sám nevěříte, že by ten systém něco takového měl? Přinejlepším bude mít přihlašování s elektronickým klíčem, ale i to jsem možná přehnal. ;o)
11. 10. 2006 9:05
M jako Molitan (neregistrovaný)
Tim jsem chtel rict, ze XHTML+CSS tvori min nez 1% rozpoctu, protoze je to trivka. Samozrejme je fajn mit cool uris nebo pouzitelny kod (tenhle ale je celkem pouzitelny, az na to tlacitko zpet). Snimani otisku prstu vubec neni nic zvlastniho.