Hlavní navigace

Předseda Pirátů neuspěl, šéfem IT na pražském magistrátu se stal Jan Teska

13. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novým ředitelem IT odboru pražského magistrátu se stal informatik Jan Teska. Funkce se ujal v úterý 10. ledna. Výběrová komise ho upřednostnila před 25 dalšími kandidáty. Mezi odmítnutými uchazeči byl i předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. O jeho demonstrativní kandidatuře jsme na Lupě již informovali. Bartošovým cílem bylo upozornit veřejnost na podezřelé stamilionové zakázky na informační systémy, které jsou podle Pirátů ukázkou fungování korupčních mechanismů a rozhazování veřejných…

Novým ředitelem IT odboru pražského magistrátu se stal informatik Jan Teska. Funkce se ujal v úterý 10. ledna. Výběrová komise ho upřednostnila před 25 dalšími kandidáty.

KL22_nominace

Mezi odmítnutými uchazeči byl i předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. O jeho demonstrativní kandidatuře jsme na Lupě již informovali. Bartošovým cílem bylo upozornit veřejnost na podezřelé stamilionové zakázky na informační systémy, které jsou podle Pirátů ukázkou fungování korupčních mechanismů a rozhazování veřejných peněz. Své zážitky z výběrového řízení popisuje Bartoš v Pirátských novinách. Spoluobčany burcuje také v prohlášení, které zaslal redakci Lupy:

Se sedmi miliardami, které magistrát proinvestoval je potřeba počítat jako s utopenými náklady. To je zřejmě na současném magistrátu politicky neprůchozí, ale je to jediná cesta ven. Vendor lock-in je tak zažraný, že firmy, které na magistrátu v současnosti figurují z něj budou při stávajícím stavu profitovat desítky let. (…) Situace na magistrátu už je tak neuvěřitelně neúnosná, že jednotlivec nemá šanci s ní cokoli udělat. K rozbití korupčních vazeb je potřeba organizace se silným zázemím.