Hlavní navigace

Předseda Pirátů neuspěl, šéfem IT na pražském magistrátu se stal Jan Teska

Redakce

Novým ředitelem IT odboru pražského magistrátu se stal informatik Jan Teska. Funkce se ujal v úterý 10. ledna. Výběrová komise ho upřednostnila před 25 dalšími kandidáty. Mezi odmítnutými uchazeči byl i předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. O jeho demonstrativní kandidatuře jsme na Lupě již informovali. Bartošovým cílem bylo upozornit veřejnost na podezřelé stamilionové zakázky na informační systémy, které jsou podle Pirátů ukázkou fungování korupčních mechanismů a rozhazování veřejných…

Novým ředitelem IT odboru pražského magistrátu se stal informatik Jan Teska. Funkce se ujal v úterý 10. ledna. Výběrová komise ho upřednostnila před 25 dalšími kandidáty.

Marcom

Mezi odmítnutými uchazeči byl i předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. O jeho demonstrativní kandidatuře jsme na Lupě již informovali. Bartošovým cílem bylo upozornit veřejnost na podezřelé stamilionové zakázky na informační systémy, které jsou podle Pirátů ukázkou fungování korupčních mechanismů a rozhazování veřejných peněz. Své zážitky z výběrového řízení popisuje Bartoš v Pirátských novinách. Spoluobčany burcuje také v prohlášení, které zaslal redakci Lupy:

Se sedmi miliardami, které magistrát proinvestoval je potřeba počítat jako s utopenými náklady. To je zřejmě na současném magistrátu politicky neprůchozí, ale je to jediná cesta ven. Vendor lock-in je tak zažraný, že firmy, které na magistrátu v současnosti figurují z něj budou při stávajícím stavu profitovat desítky let. (…) Situace na magistrátu už je tak neuvěřitelně neúnosná, že jednotlivec nemá šanci s ní cokoli udělat. K rozbití korupčních vazeb je potřeba organizace se silným zázemím.

Našli jste v článku chybu?
13. 1. 2012 15:59
TF (neregistrovaný)

Hm, po 8 letech práce v IT na Městském úřadě o velikosti 130 zaměstnanců bych mohl něco vyprávět. Korupce žije a to takovým způsobem, že to málo co prosákne do médií je jen špičička ledovce... To co říká pan Pirát je naprostá pravda - firmy typu Gordic vyžírají ze státního doslova miliardy jenom tím, že mají šikovnou (legální) obchodní politiku a docílí toho, že jejich naprosto absurdně špatný software má prakticky v dnešní státní správě úplný monopol, bez jakékoli možnosti přechodu na jiné řeše…

15. 1. 2012 2:11
Vit Hnilica (neregistrovaný)

proc by Pirati meli chtit periodicky menit dodavatele?