Hlavní navigace

Předvánoční přehled televizorů v ceně mezi 10 000 a 20 000 Kč

13. 12. 2016
Doba čtení: 23 minut

Sdílet

 Autor: Philips
UVNITŘ TABULKA S PARAMETRY – Nejprodávanější část nabídky dokáže překvapit. Najdete v ní totiž i technologie, do kterých by to před nedávnem ještě nikdo neřekl.

V této cenové relaci je k mání všechno možné. Jsou tu jednoduché televizory i ty chytré, je tu rozlišení Full HD i Ultra HD a v neposlední řadě tu jsou – u Smart TV – i linuxové operační systémy či přístroje bez nich. Odlišností je relativně dost, včetně nastupujícího HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah).

Dobře si vybrat je tak řádově složitější než v jiných kategoriích. Nenajdete tu sice úplně všechny značky, typicky o Loewe si můžeme nechat jen zdát, ale jsou tu „prakticky všichni“. A nabídka je hodně široká zejména u masových výrobců.

V tabulce, která je níže ke stažení (PDF i XLS), jsou uvedeny základní parametry sedmdesáti televizorů. Seřazeny jsou podle výrobců, v Excelu vám ale nic nebrání udělat si třídění vlastní. Třeba podle úhlopříčky.

NEZAPOMEŇTE SI PŘEČÍST: Přehled televizorů s tunerem DVB-T2/HEVC (listopad 2016)

Podzimní přehled set-top boxů pro příjem DVB-T2/HEVC do pěti tisíc korun

Máte doma tuner DVB-T2? A neumí náhodou jen H.264? (přehled TV pro T2/HEVC z dubna 2016)

Certifikace u ČRa má řešit reálnou kompatibilitu s budoucím pozemním TV vysíláním

TABULKU KE STAŽENÍ se seznamem vybraných TV a jejich základními parametry najdete na konci článku

Do tabulky jsme zařadili výběr z nabídky všech možných výrobců nalezených v e-shopech velkých prodejců. Posloužit by vám měla pro první přiblížení před nákupem, protože nikdo nenabízí všechno, ať už jde o výrobce, nebo zejména o e-shop.

V dalším kroku je pak dobré ověřit si, zda je na tuneru DVB-T2 podporován kodek H.265/HEVC, pokud tedy vyžadujete kompatibilitu s budoucím pozemním vysíláním. V tomto ohledu mohou pomoci i naše veřejné přehledy, které najdete na odkazech výše. U Smart TV je pak pochopitelně důležitý i druh připojení do vaší domácí počítačové sítě, resp. na internet. Drtivá většina vybraných televizorů už má Wi-Fi zabudovánu, je tu ale i tzv. Wi-Fi Ready říkající, že přístroj je na bezdrátové připojení připraven. Jen musíte dokoupit rozšíření přes USB. I to je z tabulky vidět. V každém případě, pokud budete připojovat televizor přes Wi-Fi, nezapomeňte na váš směrovač (router). Většinou nepředstavuje závratně velkou investici, ale pokud je obstarožní, může život s chytrou TV pořádně zkomplikovat.

Nabídka je ta nejobsáhlejší, i když…

Nejnadupanější cenová relace sebou nese značnou konkurenci, což je vidět na některých maličkostech a několika velkých věcech. Například tu už narazíte i na podporu HDR a někteří výrobci ji uvádějí vysloveně na prvním místě, jiní jen tak mimochodem. V tabulce s parametry ji však neuvádíme, protože jde nad rámec tohoto přehledu a dostaneme se k ní v některém dalším. Uvést ji by navíc obnášelo věnovat se i jiným technologiím, typicky tzv. lokálnímu zhášení. Jen namátkou ji v této cenové relaci naleznete například u Hisense H50M3300 (15 990 Kč), Samsungu UE40KU6072 (12 590 Kč) či Sony KD-49XD7005 (19 990 Kč). U ohlašovaných modelů ji zavedl i Philips (TP Vision), což se mj. týká i některých výrobků z šestkové řady, a aktualizace firmwaru už jsou podle výrobce k dispozici.

V uvedené cenové relaci nemůžete očekávat nejen zmiňované Loewe, ale například také obrazovky OLED nevyžadující podsvícení či přístroje Samsung SUHD.

Necelá polovina televizorů z naší tabulky pracuje s rozlišením Full HD, druhá už s Ultra HD, přesněji řečeno Ultra HD (4K), a jejich počet neustále vzrůstá i v této kategorii. V modelové kolekci 2017/18 pak už má rozlišení 4K převažovat výrazněji.

V cenové relaci mezi deseti a dvaceti tisíci běžně najdete funkce jako sdílení obrazovky, ovládání přes mobilní aplikaci a je tu například i sdílení prostředků v rámci domácí TV sítě. Některé modely tak mohou fungovat v typicky klientském režimu a sdílet z vyspělejšího televizoru typicky satelitní tuner i s jeho přístupovou kartou.

Co se týče úhlopříček, spodní hranicí je 32 palců (81 cm), vrcholem je pak 50, resp. 55 palců, tedy 127, resp. 140 centimetrů. Jeden televizor, Changhong UHD65D6500ISX2 (19 990 Kč), pak má dokonce plných 165 cm (65").

Jak číst tabulku

Jestliže byl u LCD panelu uveden druh podsvícení, najdete ho u bodu „obrazovka“. Pokud byly k dispozici i některé další údaje o panelu, jsou zde uvedeny také. Kvůli co nejkompaktnější formě je vypuštěna jinak obvyklá poznámka „údaj nenalezen“ apod. Týká se to i bodu „tuner a zvuk“, kde neuvádíme analogový tuner, který má stále ještě snad každý televizor, stejně jako například druh podporovaného audia (Dolby Digital, DTS…) či třeba bassreflex. Jestliže bylo zařízení testováno, je na názvu přístroje uveden odkaz, a další parametry tudíž naleznete zde. Pokud výrobce jasně uváděl možnost nějakého zvukového rozšíření, typicky jde o Sony, je to uvedeno v poznámce.

U spotřeby („energ. třída“) je uveden pouze údaj z energetického štítku EU říkající, do jaké energetické třídy televizor patří. Obchody dnes často vedle základních parametrů spotřeby zveřejňují i kompletní energetické štítky, takže není problém zjistit i například celkovou roční spotřebu (udávána je při průměrném sledování 4 hodiny denně) či to, zda zařízení disponuje síťovým vypínačem.

V části „vstupy/výstupy (výběr)“ je zmiňována pouze základní sada rozhraní. Pokud není uveden konektor SCART nemusí to nutně znamenat, že ho TV nemá. Jen třeba využívá nějaké speciálního adaptéru, který kolikrát opomene na svých stránkách uvést i výrobce. Některé televizory ale už opravdu SCART nenabízejí a totéž se týká výstupu na sluchátka. Ten může být někdy kombinovaný s linkovým audiovýstupem nebo, jako u Sony, s výstupem na subwoofer (alespoň tak je to uvedeno).

V „poznámce“ pak najdete údaj o použité platformě, což může být například Android TV, Tizen či Firefox OS, a pokud byly uvedeny další dostupné úhlopříčky, jsou zde zapsány také. Jestliže výrobce jasně uváděl podporu Wi-Fi Miracast, případně Intel WiDi či Wi-Fi Direct, najdete ji také zde.

Technické údaje tradičně ověřujeme u výrobců, pokud to nebylo možné, v tomto přehledu zejména JVC a některé modely Hyundai, uvádíme údaje z obchodů.

Co se týče příjmu HbbTV, to podporuje snad každý chytrý televizor. Těch je v tabulce drtivá většina a stačí se vlastně jen podívat do vstupů a výstupů na údaj o Wi-Fi. Pokud si chcete ověřit, zda televizor na tuneru DVB-T2 podporuje H.265/HEVC, s nímž bude provozováno budoucí zemské TV vysílání, aktuální informace už není problém najít na webových stránkách výrobců i obchodů, které si poslední dobou na tomto parametru dávají hodně záležet. Můžete se ale také podívat na stránky Českých Radiokomunikací a jejich certifikaci „DVB-T2 ověřeno“. Nebo do našeho přehledu pro TV a set-top boxy.

K TÉMATU: Nastupuje LG WebOS 3.0 a přepracovaný ovladač

LG pro rok 2016 přezbrojilo. Nabídne Wi-Fi ac prakticky u všech 4K TV

LG: svižný WebOS 3

Po aktualizaci na trojku televizory zrychlily, a to oproti WebOS verze 1 velmi výrazně. Zachována zůstala, oproti verzi dva, stabilita a solidní funkce, které byly ještě rozšířeny (viz samostatný článek výše).

LG v naší cenové relaci nabízí jednak atypické úhlopříčky jako 43" (109 cm) či 49" (124 cm) a jednak oba druhy podsvícení, tj. v rámu (Edge LED) i plošné, tedy za obrazovkou (Direct LED). Výrobce také sází na certifikované technologie pro napojení mobilu či tabletu přes Wi-Fi Miracast, nabízí ale i Intel WiDi, které je jinak k vidění už jen málo. Wi-Fi n (2,4 GHz) začíná od řady LH57, Wi-Fi ac najdete od UH63.

Spolehnout se také můžete na plné konektory SCART pro napojení starších, resp. starých zařízení, i když u modelových řad 2016 je už u 4K přístrojů nenajdete. Pokud požadujete SCART, dívejte se po výrobcích z roku 2015, v případě modelů 2016 je pouze u rozlišení Full HD.

Panasonic: Firefox jen ve vyšších modelech

U tohoto výrobce linuxový operační systém Firefox OS v televizorech s Full HD obrazovkou nenajdete a musíte tak do rozlišení Ultra HD, kde je k dispozici od DX600. Jinak se pracuje s původní platformou Viera, o které platí to, co bylo řečeno už minulé roky. Totiž že je vyzrálá a stabilní.

Pokud vyžadujete nahrávání, resp. přehrávání živého TV vysílání s časovým posunem, budete u Panasonicu opět muset do rozlišení Ultra HD.

Výrazně lepší je situace u satelitních tunerů a pro Česko a Slovensko bylo připraveno několik speciálních modelů, jako například TX-49DS503 (Full HD, viz galerie výše) nebo DS603 (Full HD), který má zabudovánu i podporu 3D. A tu letos nabízí málokdo.

K TÉMATU: Značka Philips chystá přechod na Android TV (6.0)

Philips: přechod na Android TV ještě není kompletní

Tento operační systém najdete u většiny chytrých televizorů z letošní nabídky, ale nikoli u všech. Například PFT5300 či PFT4100 pracují s původní platformou NetTV. Očekává se, že značka přejde na Android TV v kolekci 2017, která už také bude mít v základu verzi šest.

První Philips TV, která bude mít rovnou Android 6, bude OLED 55POS901F. Bude ho mít už z výroby a právě nyní by se měla začít prodávat na některých evropských trzích. Do Česka a na Slovensko by měla dorazit v únoru 2017, řekl na náš dotaz Martin Benko, Product and Pricing Specialist, CEE TP Vision, výrobce TV Philips.

Současné výrobky jsou vybaveny Android TV (5.1), přechod na šestku bude možný i u nich. 

U značky Philips nezapomeňte na vyhlášené osvětlení pozadí Ambilight, které ovšem stále mají jen dražší televizory, i když několik se jich vejde i do 20 000 Kč. Jako například Philips 49PUS6561 (19 900 Kč) či výrazně levnější Philips 48PFK6300 (13 899 Kč). Právě o šestkovou řadu je letos zjevně největší zájem.

Samsung: prakticky vše je „smart“

Značka po kompletním přechodu na operační systém Tizen nenabízí u Smart TV už nic jiného, než Linux a už i v naší cenové relaci, chytré televizory velmi výrazně převažují. Naopak při dané ceně pochopitelně nemůžeme očekávat vlajkovou loď jménem SUHD, OLED TV firma nenabízí.

Nově v nabídce Samsungu najdete vedle úhlopříčky 48" (122 cm) i 49" (124 cm), nechybí ani rozměr 43" (109 cm), který už jde napříč celým segmentem. Pokud potřebujete připojovat starší zařízení přes SCART, dejte si zde pozor, protože často není k dispozici, situace se však dá řešit přes adaptér.

Tabulka s přehledem vybraných televizorů v ceně mezi 10 000 a 20 000 Kč

(odkazy vedou na příslušný redakční test)

cena úhlopříčka obrazovka tuner a zvuk energ. třída vstupy/výstupy (výběr) rozměry; hmotnost poznámka
Gogen TVU 43K304 STWEB 11.090 Kč 109 cm (43"), 16:9 LCD, Edge LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů); 350 cd/m2, 5 ms DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 966 × 625 × 280 (65) mm; 12 kg platforma neudána; ke koupi 124 cm (49"), 140 cm (55"); nahrávání, TimeShift; napojení na externí subwoofer; záruka 40 měsíců (po registraci)
Gogen TVU 43S298 STWEB 11.490 Kč 109 cm (43"), 16:9 LCD, Direct LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů); 350 cd/m2, 5 ms, pohledové úhly 178° DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 8 W A+ 2× HDMI, SCART, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 975 × 630 × 275 (95) mm; 8,9 kg platforma neudána; ke koupi 140 cm (55"); záruka 40 měsíců (po registraci)
Gogen TVL 50248 WEB 13.290 Kč 127 cm (50"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 300 cd/m2 DVB-T/C; 2× 8 W A 2× HDMI, SCART, sluchátka, 2× USB 2.0 1 125 × 700 × 225 mm; 16,2 kg nahrávání; Wi-Fi Ready; záruka 40 měsíců (po registraci)
Gogen TVU 55S298 STWEB 14.990 Kč 140 cm (55"), 16:9 LCD, Direct LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů), 350 cd/m2, 178°, 5 ms DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A+ 2× HDMI, SCART, sluchátka, 2× USB 2.0 1 250 × 785 × 275 (95) mm; 13,9 kg platforma neudána; ke koupi i ve 109 cm (43"); nahrávání; bez USB 3.0; certifikace Skylink Ready; ke koupi i 109 cm (43"); po registraci záruka 40 měsíců
Hisense H40M3300 11.990 Kč 102 cm (40"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů); 250 cd/m2 DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 6 W A 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 917 × 218 × 581 (87) mm; 8,4 kg platforma na bázi Linuxu; prohlížeč Opera
Hisense H43M3000 12.490 Kč 109 cm (43"), 16:9 LCD, Direct LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů); 300 cd/m2 DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 7 W A 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 969 × 607 × 192 (87) mm; 10,1 kg platforma na bázi Linuxu; Wi-Fi i 5 GHz; prohlížeč Opera
Hisense H50M3300 15.990 Kč 127 cm (50"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů); 300 cd/m2 DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 1120 × 693 × 241 (85) mm; 13 kg platforma na bázi Linuxu; Wi-Fi i 5 GHz; prohlížeč Opera
Hisense H55M5500 19.990 Kč 140 cm (55"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů); 350 cd/m2 DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 15 W A 4× HDMI, SCART, digitální koaxiální audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 1 244 × 234 × 773 (64) mm; 21,7 kg platforma na bázi Linuxu
Hyundai FLN 49T111 9.990 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD, Direct LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů), 320 cd/m2, 178°, 5 ms DVB-T/C/T2; 2× 8 W A+ 2× HDMI, SCART, digitální koaxiální audio výstup, sluchátka, USB 2.0 1 115 × 695 × 225 (95); 11,2 kg bez nahrávání
Hyundai FL 50S372 Smart 13.690 Kč 127 cm (50"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C; 2× 8 W A HDMI, SCART, sluchátka, USB 2.0 1 134 × 705 × 220 mm; 13,5kg nahrávání; Wi-Fi Ready
Hyundai FLA 5501 FE 12.990 Kč 140 cm (55"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C; 2× 8 W A+ 2× HDMI, SCART, sluchátka, USB 2.0 1 240 × 780 × 344 (47) mm; 17 kg nahrávání, TimeShift
Hyundai ULS 55TS292 Smart 15.490 Kč 140 cm (55"), 16:9 LCD (IPS), Direct LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A+ 2× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, digitální koaxiální audio výstup, sluchátka, USB 2.0; Wi-Fi 1 248 × 784 × 263 (86) mm; 14,5 kg Opera TV; Skylink FastScan
Changhong UHD55D5500ISX2 13.990 Kč 140 cm (55"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 8 W A 3× HDMI, SCART, sluchátka, USB 2.0; Wi-Fi 1 240 × 768 × 209 (90) mm; 13,5 kg nahrávání, TimeShift
Changhong UHD65D6500ISX2 19.990 Kč 165 cm (65"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 8 W A 3× HDMI, SCART, sluchátka, USB 2.0; Wi-Fi 1 459 × 908× 247 (77) mm; 21 kg
JVC LT-49VF43A 10.990 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD, Direct LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 8 W A+ 3× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 2.0 neudáno Skylink FastScan; po registraci záruka 42 měsíců
JVC LT-48V953 17.990 Kč 122 cm (48"), 16:9 LCD, Edge LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů), 300 cd/m2, 178° DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 2× USB 3.0, USB 2.0; Wi-Fi 1 085 × 685 × 275 (65) mm; 11,9 kg platforma Opera TV; ke koupi i 102 cm (40") a 140 cm (55"); aktivní 3D
JVC LT-55VU83A 18.990 Kč 139 cm (55"), 16:9 LCD, Edge LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů), 400 cd/m2, 178° DVB-T/T2/C/S/S2; 2× 10 wattů A+ 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 1 365 × 777 × 145 (neudáno) mm; 21,5 kg platforma Opera TV
LG 40LF630V 10.490 Kč 102 cm (40"), 16:9 LCD; Direct LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A+ 3× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB 2.0; Wi-Fi 911 × 581 × 189 mm; 9,6 kg WebOS, nahrávání; Wi-Fi Miracast, Intel WiDi;ke koupi i 81 cm (32"), 124 cm (49"), 140 cm (55ʺ); některé úhlopříčky Direct LED, jiné Edge LED; test verze 109 cm (43")
LG 42LF5800 10.780 Kč 107 cm (42"), 16:9 LCD; Direct LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C; 2× 10 W A+ 3× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, 3× USB 2.0; Wi-Fi 961 × 610 × 218 mm; 9,5 kg NetCast, nahrávání; Wi-Fi Miracast; ke koupi i ve verzi 81 cm (32"), 127 cm (50")
LG 43LF630V 11.990 Kč 109 cm (43"), 16:9 LCD, Edge LED, Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A+ 3× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB 2.0; Wi-Fi 973 × 625 × 193 (55) mm; 12,7 kg WebOS; ke koupi i 81 cm (32"), 102 cm (40"), 124 cm (49"), 140 cm (55ʺ); některé úhlopříčky Direct LED, jiné Edge LED
LG 49UF6807 16.990 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD; Edge LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A+ 2× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, USB; Wi-Fi 1 104 × 701 × 237 mm; 17,7 kg WebOS, nahrávání; Wi-Fi Miracast, Intel WiDi; ke koupi i ve verzi 109 cm (43"), 140 cm (55")
LG 49UF695V 14.900 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD; Edge LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A 3× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, 3× USB; Wi-Fi 1 103 × 698 × 198 mm; 13,4 NetCast, nahrávání; Wi-Fi Miracast, Intel WiDi; ke koupi i ve verzi 102 cm (40"), 140 cm (55"), 152 cm (60")
LG 49UF7707 17.300 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD (IPS), Edge LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů), 178° DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A+ 3× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, USB 3.0, 2× USB 2.0; Bluetooth, Wi-Fi 1 104 × 708 × 231 (57) mm; 14,4 kg WebOS; ke koupi od102 cm do 201 cm
LG 49UH664V 19.999 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD, Direct LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A+ 3× HDMI, digitální optický audio výstup, 2× USB 2.0; Bluetooth, Wi-Fi 1106 × 702 × 282 (77) mm; 13,7 kg WebOS, nahrávání; Wi-Fi Miracast, Intel WiDi; ke koupi i ve verzi 109 cm (43"), 140 cm (55"), 165cm (65")
LG 55UH605V 19.990 Kč 139 cm (55"), 16:9 LCD, Edge LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A+ 3× HDMI, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 2.0; Wi-Fi 1240 × 778 × 237 (57) mmm; 13,1 kg WebOS; ke koupi i verze 152 cm (60")
Orava LT-1222 LED A82B 10.990 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD; Direct LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C; 2× 8 W (RMS) A+ 2× HDMI, SCART, digitální koaxiální audio výstup, sluchátka, USB 1 112 × 692 × 226 mm; 12,6 kg spotřeba v pohotovostním režimu 0,1 W
Panasonic TX-40CS520 10.490 Kč 102 cm (40"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů), 176° DVB-T/C/T2; 2× 10 W A+ 2× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 2.0, Wi-Fi 904 × 556 × 230 mm; 12,5 kg Viera; TV Streaming (klient); ke koupi i ve verzi 127 cm (50"), 140 cm (55"); testována verze TX-50CS520
Panasonic TX-48CX400 16.490 Kč 122 cm (48"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů); 176° DVB-T/C; nezjištěn A 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB; Bluetooth, Wi-Fi 1 081 × 687 × 271 mm; 13,1 kg Viera; 3D, TV Streaming (klient); bez USB 3.0; ke koupi i ve verzi 102 cm (40"), 140 cm (55")
Panasonic TX-32DS600E 10.490 Kč 81 cm (32"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2; 2× 10 W A+ 2× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 2.0; Wi-Fi 733 × 477 × 148 (59) mm; 7 kg TV Streaming (klient)
Panasonic TX-40DS630E 11.900 Kč 102 cm (40ʺ), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2; 2× 10 W A+ 3× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 2× USB 2.0; Bluetooth, Wi-Fi 904 × 560 × 202 (47) mm; 12 kg TV Streaming (klient); 3D (aktivní)
Panasonic TX-40DX600E 12.990 Kč 102 cm (40ʺ), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2; 2× 10 W B 3× HDMI, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 904 × 573 × 364 (49) mm; 14 kg Firefox OS; podstavec ve dvou variantách; ke koupi i verze 124 cm (49") a 140 cm (55ʺ)
Panasonic TX-40DXM710 13.490 Kč 102 cm (40ʺ), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2; 2× 10 W B 3× HDMI, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 895 × 559 × 303 (40) mm; 12,5 kg Firefox OS; ke koupi i verze 127 cm (50ʺ) a 147 cm (58ʺ)
Panasonic TX-49DS503E 16.990 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD (IPS), Direct LED); Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2); 2× 10 W A+ 2× HDMI, SCARTm digitální optický audio výstup, USB 2.0; Wi-Fi 1 106 × 693 × 235 mm (80) mm; 15,5 kg ke koupi i verze 61 cm (24"), 81 cm (32"), 102 cm (40") a 140 cm (55"); Wi-Fi i 5 GHz
Panasonic TX-49DX603E 17.190 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2); 2× 10 W A 3× HDMI, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 1106 × 699 × 364 (66) mm; 18 kg Firefox OS; ke koupi i verze 102 cm (40ʺ) a 140 cm (55"); testována verze TX-55DX603
Panasonic TX-50CX680E 16.990 Kč 127 cm (50ʺ), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů); 176° DVB-T/C/T2; 2× 10 W A 3× HDMI, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 1 126 × 693 × 202 (47) mm; 18,5 kg Firefox OS; ke koupi i verze 102 cm (40ʺ) a 140 cm (55ʺ)
Philips 32PFS5501 10.490 Kč 81 cm (32"), 16:9 LCD, Direct LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 300cd/m² DVB-T/C/T2/S/S2; 20 W A 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB; Wi-Fi 727 × 483 × 204 (77) mm; 9,7 kg Android TV; ke koupi i verze 102 cm (40ʺ) a 124 cm (49")
Philips 40PFT5300 10.690 Kč 102 cm (40"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 300 cd/m2 DVB-T/C/T2; 2× 10 W (RMS) A+ 2× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 2× USB 2.0; Wi-Fi 904 × 523 × 222 mm; 9,7 kg nahrávání; multiroom (klient); Wi-Fi Direct; Wi-Fi Miracast
Philips 43PUS6101 12.490 Kč 109 cm (43"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů); 350cd/m² DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 8 W A+ 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB; Wi-Fi 968 × 623 × 202 (77) mm; 9,7 kg nahrávání; multiroom (klient); Wi-Fi Direct; Wi-Fi Miracast
Philips 43PUS6551 15.990 Kč 109 cm (43"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2, 2× 10 W B 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB 2.0; Wi-Fi 968 × 625 × 241 (neudáno) mm; 12,4 kg Android TV; Ambilight; ke koupi i 140 cm (55ʺ)
Philips 48PFT4100 10.490 Kč 122 cm (48"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 200 cd/m2 DVB-T/C/T2; 2× 8 W (RMS) A+ 2× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 2.0 1 082 × 663 × 256 mm; 12,8 kg
nahrávání, TimeShift; ke koupi i ve verzi 102 cm (40"); testována verze 32PHT4100
Philips 48PFT5500 10.990 Kč 122 cm (48ʺ), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 350 cd/m² DVB-T/C/T2; 20 W A+ 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB; Wi-Fi 1 082 × 686 × 249 (78) mm; 13,9 kg Android TV; Wi-Fi Direct; Wi-Fi Miracast; ke koupi i 81 cm (32") a 140 cm (55ʺ)
Philips 48PFK6300 13.899 Kč 122 cm (48"), 16:9 LCD, Edge LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); jas 350 cd/m2 DVB-T/C/S/S2; 2× 10 W (RMS) A+ 2× HDMI 1.4 SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 2.0 1 079 × 686 × 264 (48) mm; 16 kg Ambilight; koncepce pomalu ve stylu „televizor à la monitor“
Philips 49PUS6101 14.990 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů); jas 350 cd/m2 DVB-T/C/T2/S/S2, 2× 6 W A+ 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB; Wi-Fi 1 099 × 700 × 211 (79) mm; 11,5 kg nahrávání; multiroom (klient); Wi-Fi Direct; Wi-Fi Miracast
Philips 50PFT6510 19.990 Kč 127 cm (50"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 350 cd/m2 DVB-T/C/T2; 2× 10 W (RMS) A+ 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB 2.0; Wi-Fi 1 124 × 709 × 264 mm; 17,2 kg Android TV; nahrávání, TimeShift; multiroom (klient i server); Ambilight; Wi-Fi 2,4 i 5 GHz, Wi-Fi Direct; ke koupi i ve verzi 102 cm (40"); testována verze 40PFH6510
Samsung UE40K5572 11.990 Kč 102 cm (40ʺ), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2, 2× 10 W (RMS) A+ 3× HDMI, digitální optický audio výstup, 2× USB; Bluetooth, Wi-Fi 1 106 × 710 × 294 (55)mm; 14,6 kg Tizen; ke koupi i verze 81 cm (32"), 102 cm (40ʺ), 140 cm (55ʺ)
Samsung UE40KU6072 12.590 Kč 102 cm (40ʺ), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2, 2× 10 W (RMS) A 3× HDMI, digitální optický audio výstup, 2× USB; Wi-Fi 918 × 597 × 288 (63) mm; 8.6 kg Tizen; ke koupi i verze 109 cm (43ʺ), 127 cm (50"), 140 cm (55ʺ), 152 cm (60"), 165 cm (65") a 178 cm (70")
Samsung UE43KU6402 17.990 Kč 109 cm (43"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W (RMS) A 3× HDMI, digitální optický audio výstup, 2× USB; Bluetooth, Wi-Fi 969 × 623 × 264 (55) mm; 12,7 kg Tizen; ke koupi i verze 102 cm (40ʺ), 124 cm (49"), 140 cm (55ʺ) a 165 cm (65")
Samsung UE48J6302 16.900 Kč 122 cm (48ʺ), 16:9 LCD, prohnutá, Edge LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2; 2× 10 W A+ 4× HDMI, digitální optický audio výstup, sluchátka; 3× USB; Wi-Fi 1 082 × 693 × 311 (119) mm; 12,3 kg Tizen; Wi-Fi Direct; ke koupi i 102 cm (40"), 140 cm (55ʺ)
Samsung UE48JU6072 14.390 Kč 122 cm (48"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W (bassreflex) A+ 3× HDMI, digitální optický audio výstup, sluchátka, 2× USB; Wi-Fi 1 087 × 701 × 278 mm; 11,3 kg Tizen; Wi-Fi Direct, multiroom; ke koupi i ve verzi 102 cm (40"), 109 cm (43") a 140 cm (55")
Samsung UE49K5102 11.990 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C; 2× 10 W A 2× HDMI, digitální optický audio výstup, USB 1 097 × 743 × 225 (88) mm; 12,7 kg ke koupi i ve verzi 81 cm (32"), 102 cm (40") a 140 cm (55")
Samsung UE49K6372 14.990 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD, prohnutá, Edge LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W (RMS) A+ 3× HDMI, digitální optický audio výstup, sluchátka, 2× USB; Wi-Fi 1 102 × 712 × 293 (98) mm; 13,9 kg Tizen; ke koupi i ve verzi 81 cm (32"), 102 cm (40") a 140 cm (55")
Samsung UE50JU6400 18.490 Kč 127 cm (50ʺ), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2; 2× 10 W (RMS) A 4× HDMI, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB; Bluetooth, Wi-Fi 1 129 × 689 × 255 (63) mm; 14,4 kg Tizen; ke koupi i 102 cm (40"), 122 cm (48") a 140 cm (55"), 152 cm (60") a 165 cm (65")
Samsung UE55K5602 17.9090 Kč 139 cm (55"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2; 2× 10 W (RMS) A+ 3× HDMI, digitální optický audio výstup, 2× USB; Bluetooth, Wi-Fi 1 242 × 786 × 294 (55) mm; 17,6 kg Tizen; ke koupi i 81 cm (32"), 102 cm (40"), 124 cm (49")
Samsung UE55KU6092 19.990 Kč 139 cm (55"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W (RMS) A 3× HDMI, digitální optický audio výstup, 2× USB; Wi-Fi 1 243 × 788 × 311 (63) mm; 16 kg Tizen; ke koupi i 127 cm (50")
Sencor SLE 48F11M4 10.999 Kč 122 cm (48"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 600 cd/m², 6 ms DVB-T/C; neudáno A 3× HDMI, SCART, digitální koaxiální audio výstup, sluchátka, USB 2.0 1 088 × 231 × 682 (neudáno) mm; 10,3 kg nahrávání, Timeshift; ke koupi i ve verzi 109 cm (43")
Sencor SLE 55F60TC 10.990 Kč 140 cm (55ʺ), 16:9 LCD, Direct LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 250 cd/m², 6,5 ms, 178° DVB-T/C/T2; 2× 10 W A 3× HDMI, SCART, digitální koaxiální audio výstup, sluchátka, USB 2.0 1251 × 260 × 766 (88) mm; 14,3 kg nahrávání
Sharp LC 43CUF8462 12.990 Kč 109 cm (43"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů); 350 cd/m² DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A 3× HDMI, SCART, digitální koaxiální audio výstup, sluchátka, 3× USB; Bluetooth, Wi-Fi 966 × 596 × 185 (67) mm; 10,2 kg nahrávání, TimeShift; čtečka paměťových karet
Sharp LC 49CFE4041 11.490 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD, Direct LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2; 2× 5 W A+ 3× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB neudáno nahrávání, TimeShift
Sony KDL-40R550 10.490 Kč 102 cm (40"), 16:9 LCD, Edge LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 178° DVB-T/C; 2× 5 W A+ 2× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 2× USB 2.0; Wi-Fi 924 × 580 × 166 mm; 8,7 kg nahrávání (disk až 2 TB), zesilovač S-Master; ke koupi i ve verzi 122 cm (48")
Sony KDL-43W805C 15.990 Kč 109 cm (43"), 16:9 LCD, Edge LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 178° DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A+ 4× HDMI, SCART, digitální audio výstup, sluchátka (kombinovaný), 3× USB; Bluetooth, Wi-Fi 962 × 602 × 179(59) mm; 11,8 kg Android TV; 3D (aktivní); nahrávání; volitelně bezdrátový subwoofer; ke koupi i verze 127 cm (50"), 140 cm (55"), 165 cm (65"), 191 cm (75”)
Sony KDL-48WD650 12.990 Kč 122 cm (48"), 16:9 LCD, Direct LED; Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C; 2× 5 W A+ 2× HDMI, SCART, digitální audio výstup, sluchátka (kombinovaný), 2× USB; Wi-Fi 1 092 × 683 × 235 (66) mm; 10,7 kg ke koupi i verze 81 cm (32"), 102 cm (40")
Sony KDL-48W705C 14.590 Kč 122 cm (48"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 178° DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 8 W A++ 4× HDMI, SCART, digitální audio výstup, sluchátka, 2× USB 2.0; Wi-Fi 1 089 × 671 × 195 cm; 11,7 kg nahrávání; zesilovač S-Master, výstup na subwoofer; ke koupi i ve verzi 81 cm (32"), 102 cm (40")
Sony KDL-49WD757 17.990 Kč 124 cm (49"), 16:9 LCD, Edge LED, Full HD (1 920 × 1 080 bodů); 178° DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A+ 2× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, 2× USB; Wi-Fi 1 093 × 690 × 229 (56) mm; 12 kg ke koupi i ve verzi 81 cm (32"), 109 cm (43")
Sony KD-49XD7005 19.990 Kč 123 cm (48,5"), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 10 W A 4× HDMI, SCART, digitální audio výstup, sluchátka (kombinovaný), 3× USB; Bluetooth, Wi-Fi 1 107 × 690 × 235 (78) mm; 14,1 kg Android TV; ke koupi i verze 140 cm (55"), 165 cm (65"); volitelně bezdrátový subwoofer
Strong SRT55FX4003 13.999 Kč 140 cm (55ʺ), 16:9 LCD, Direct LED, Full HD (1 920 × 1 080 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 6 W (RMS) A 3× HDMI, SCART, digitální koaxiální audio výstup, sluchátka, 2× USB 1 240 × 750 × 264 (75) mm; 15 kg nahrávání, TimeShift
TCL U40S6906 10.999 Kč 102 cm (40ʺ), 16:9 LCD, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů), 178° DVB-T/C/T2; 2× 20 W A 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 917 × 595 × 170 (79) mm; 8.3 kg vlastní platforma; Wi-Fi ac; lokalizováno
TCL U50S7806S 14.900 Kč 127 cm (50ʺ), 16:9 LCD, Edge LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů), 178° DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 16 W A 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 1 100 × 677 × 240 (60) mm; 18 kg vlastní platforma; Wide Color Gamut; Wi-Fi ac; lokalizováno
TCL U58S7806S 18.990 Kč 147 cm (58ʺ), 16:9 LCD, Edge LED; 4K (3 840 × 2 160 bodů), 178° DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 16 W A 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, USB 3.0, 2× USB 2.0; Wi-Fi 1 308 × 830 × 275 (87) mm; 25 kg vlastní platforma; Wide Color Gamut; Wi-Fi ac; lokalizováno
Thomson 50UA6406 14.990 Kč 127 cm (50ʺ), 16:9 LCD, Edge LED, 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 16 W A+ 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 3× USB; Wi-Fi 1 100 × 677 × 240 (79) mm; 17,8 kg vlastní platforma; lokalizováno
Thomson 55UA8596 20.290 Kč 140 cm (55ʺ), 16:9 LCD, prohnutá, podsvícení neudáno; 4K (3 840 × 2 160 bodů) DVB-T/C/T2/S/S2; 2× 16 W A 4× HDMI, SCART, digitální optický audio výstup, sluchátka, 2× USB; Wi-Fi 1 244 × 750 × 230 (76) mm; 20,3 kg vlastní platforma; lokalizováno

Tabulka ke stažení (XLS a PDF)

(odkazy vedou na příslušný redakční test)

Cloud23

TV mezi 10 000 – 20 000 Kč, 2016 (XLS)

TV mezi 10 000 – 20 000 Kč, 2016 (PDF)

Televizor v cenové relaci do 20 000 Kč máte jako hlavní, nebo jako doplňkový?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).