Hlavní navigace

Prima oživí z kómatu Davida Matáska a nasadí ho jako Poldu

17. 10. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: FTV Prima
Od neděle vystřídá Mordpartu Jiřího Bartošky nový seriál Polda v hlavní roli s Davidem Matáskem.

Seriál má osm dílů a režie se ujal Jaroslav Fuit. Kromě Davida Matáska diváci uvidí například Igora Orozoviče, Janu Kolesárovou, Ondřeje Pavelku nebo Lenku Vlasákovou. Seriál vychází z žánru buddy movie, jeho hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové. Komisař Michal Bříza (David Matásek) byl v roce 1995 při zásahu proti ruskojazyčné mafii postřelen do hlavy. Následkem zranění upadl do kómatu, z něhož se probudil po dvaceti letech. Do doby dotykových telefonů, sociálních sítí, navigací, testů DNA a také všudypřítomných zákazů kouření…

Michal se vrací do života i do práce jako superpolda z minulého století. Jako parťáka dostane mladého, uhlazeného kolegu Andreje (Igor Orozovič). Právě ta totální nesourodost obou protagonistů je zdrojem celé řady kuriózních situací, a jednotlivým příběhům tedy rozhodně nechybí humor. David Matásek je zde takový český Schimanski – svým chováním, komunikací, svéráznými postupy a v neposlední řadě i lehce omšelým zjevem, přibližuje seriálovou novinku Primy Marek Singer, generální ředitel Prima Group.

Autor článku

Editor sekce DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.