Hlavní navigace

Prima už požádala o licenci pro čtvrtý kanál s dokumenty. Dostat by ji měla v listopadu

18. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatím není jasné, zda nový program skutečně odstartuje letos. Objevit by se měl v celoplošném multiplexu 3 vedle ženského kanálu Prima love.

Žádost o udělení licence pro čtvrtý celoplošný pozemně šířený televizní program podal k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) provozovatel Primy, společnost FTV Prima. Podle předsedkyně vysílací rady Kateřiny Kalistové by o ní radní měli rozhodovat v polovině listopadu. „Kdy to budeme projednávat nevím. Myslím, že do měsíce,“ řekla Kalistová agentuře ČTK. Podle informací serveru DigiZone.cz by se nový program měl v celoplošném multiplexu 3 vedle sesterské stanice Prima love.

K TÉMATU: Prima finalizuje přípravy na spuštění čtvrtého kanálu. Vysílání může zahájit ještě letos

Generální ředitel FTV Primy Marek Singer už dříve prozradil, že nový kanál by se měl zaměřit na dokumenty. Primu inspiroval úspěch veřejnoprávní ČT 2, která dokumentům věnuje každý všední den od 20 hodin. Zejména přírodopisné a válečné dokumenty nezřídka oslovují přes 300 tisíc diváků. Válečnými dokumenty boduje i Prima Cool. Singer nicméně stále tvrdí, že čtvrtý kanál Primy je ve fázi plánů a zatím není definitivně rozhodnuto ani o jeho zaměření, ani o termínu startu.

MMF tip early

ČTĚTE TAKÉ: Prima Life, Prima Zoom, Prima Clever nebo Prima 4: názvy pro čtvrtý kanál Primy

FTV Prima si ale už v létě nechala pro nový kanál zaregistrovat čtyři verze názvu: Prima 4, Prima Clever, Prima Zoom a Prima Life. Šéf televize koncem léta připustil, že původně měla nová stanice odstartovat už začátkem podzimní sezóny, později Prima změnila datum na blíže neurčený termín v příštím roce. Od chvíle, kdy čtvrtý kanál Primy získá vysílací licenci, mu poběží zákonná lhůta 360 dnů pro zahájení vysílání. Pokud do té doby nezačne vysílat, o licenci přijde.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).