Hlavní navigace

Prima: žádného z odcházejících reportérů Novy jsme nepřijali

2. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 3. 2012

Po České televizi odmítla i Prima family potvrdit, že jedná s pěticí reportérů, kteří tento týden oznámili odchod z televize Nova. Šéfredaktorka zpravodajství Primy Jitka Obzinová na dotaz serveru DigiZone.cz řekla, že se „s nikým novým na ničem nedomluvila“. Podobně se už ve čtvrtek pro DigiZone.cz vyjádřil i šéfredaktor zpravodajství ČT Petr Mrzena, podle něhož jsou stavy redaktorů hlavní zpravodajské relace Události naplněny.

K TÉMATU: Česká televize popírá, že k ní přejdou reportéři, kteří odcházejí z Novy

Zpravodajství ČT má dostatek vlastních profesionálů, ze kterých případně bude do týmu Událostí vybírat. O výrazném posilování týmu v tuto chvíli neuvažujeme, uvedl Mrzena. Podle informací DigiZone.cz měl o přestupu do ČT vyjednávat jeden z pětice odcházejících reportérů Novy, Pavel Šuba. Kavčí hory ale na výslovný dotaz, zda mohou vyloučit jednání s Šubou, už nereagovaly.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Pět reportérů odchází ze zpravodajství Novy. I Vaníček a Hauptvogel

Výpověď z Novy ve středu podali reportéři Tomáš Hauptvogel, David Vaníček, Pavel Šuba, Jiří Pánek a Eva Myšíková. Někteří si ale svoje rozhodnutí podle informací z redakce zpravodajství Novy rozmysleli a zřejmě budou chtít výpověď stáhnout. Ředitel zpravodajství Novy Vladimír Mužík, který před týdnem ve stejné funkci vystřídal Martina Ondráčka, nechtěl situaci uvnitř redakce komentovat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).