Takže na Sibiři bylo 20km hluboké megaúdolí, které se zaplnilo, nebo jak to, že tam teď není 20km vysoké pohoří?
To zničení celé civilizace do max 80 let je velmi pravděpodobné. Určitě se o tom moc nemluví jen proto, aby nevznikla megapanika :) Geologové neumějí předpovědět ani zemětřesení na pár hodin dopředu (viz Itálie nedávno). Zde bych připomněl Cimrmana: "Poločasem rozpadu aktivního uhlíku ze špíny na Cimrmanových botách se pokoušel zjistit Cimrmanův příchod do Liptákova. Zjistil, pokud to teda byla jeho bota, že to bylo na podzim roku 1911 +/- 200 let"
Lidstvo přepólování zemského magnetického pole ještě nezažilo, ale jeho zánik, byť dočasný, který je průvodním jevem přepólování, stoprocentně nepřežije. Nejen, že dojde ke zhroucení všeho, co používá elektroniku, ale sluneční vítr vše živé v krátké době uškvaří.
K přepólování magnetického pole Země dochází jednou za 200 až 300 tisíc let. Člověk je na Zemi asi 10 000 000 let, takže v historii lidstva k přepólování došlo asi 40 krát. Nějak jsem si nevšimnul, že bych byl škvarkem.
Nebo vy věříte tomu, že Bůh stvořil Zemi před 6 000 lety, takže ještě k žádnému přepólování nedošlo?
No v podstatě mám stejný názor, let na Mars je chiméra a zbytečný (víceméně jen "sportovní výkon") a momentálně i z vědeckého hlediska kontraproduktivní (chceme tam ještě stále pátrat po známkách života?). Hawkingova a Muskova vize nutnosti druhé záložní planety je z popsaných důvodů úsměvná (co by se muselo stát, aby celé lidstvo vyhynulo a prostředí na Zemi bylo horší a neobyvatelnější než Mars? Srážka s planetkou a roztavení povrchu?). Jinak je v článku několik demagogických vývodů a autor uvádí pro své argumenty jen co se mu hodí (rakety neplánují na jedno drahé použití, mají jiné motory s vyšším tahem, astronauti se nevrací na prvním stupni rakety, nehodovost návratového 1. stupně má nějaký vývoj a tendenci atd.). Sorry.
V kosmickém průmyslu je třeba uplatnit v makroskopickém měřítku postupy, které naše technická civilizace využívá v mikroskopickém měřítku k výrobě elektrotechnických součástek. A tento proces může být plně automatizován, bez nutnosti do vzdálených míst dopravovat lidi.
Měli bychom chtít tu planetu terraformovat a samozřejmě těžit tam zlato, stříbro, zinek, nikl, vzácné kovy. Totéž na asteroidech. Materiál, který vytěžíme na asteroidech, nasměrujeme na Mars, kde dopadne. Část shoří v atmosféře, část dopadne na Mars, tam se zpracuje. Vzhledem k menší gravitaci na Marsu, to pak levněji dostaneme na oběžnou dráhu a zpět do vesmíru. Co shoří bude vytvářet atmosféru Marsu. Vhodnou skladbou dopadajících asteroidů, lze na Marsu vytvořit potřebnou atmosféru a nebo dopravit tam vodu.
Podmínkou proto je vytvoření výkonného metanového raketového motoru, protože metan lze těžit z horních vrstev atmosféry povícero těles sluneční soustavy, což je nejlevnější zdroj energie.
Vytvoříte-li obrovské zrcadlo složené z mnoha malých odrazných ploch vhodně rozptýlených ve volném kosmickém prostoru (mesh mirror), získáte silný zdroj světelné energie, který bude schopen rozbít menší asteroidy na prach a tomu prachu dát dostatečný impuls k tomu, aby doputoval na Mars, kde přispěje k vytvoření atmosféry Marsu, či takto dopravíme vodu na Mars.
Co by se muselo stát? to, co už se v dějinách planety Země stalo několikrát a co se neúprosně blíží. Jsou tři možnosti: 1/ Sopečná megaerupce, (na Sibiři došlo k obrovskému výlevu lávy, který trval několik tisíc let a vytvořil vrstvu místy až 20 km vysokou), aktuálně hrozí výbuch Yelowstonu. 2/ náraz asteroidu - jejen otázka času, kdy se do nás nějaký ten šutr trefí a 3/ přepólování zemských magnetických pólů - vše nasvědčuje tomu, že tento proces už započal, kompasy už dávno neukazují na sever, ale někam poblíž Hudsonova zálivu. Tento proces se vyznačuje tím, že několik desítek až stovek let zůstane Země bez magnetického pole, takže vše živé bude slunečním větrem usmaženo. A rovněž to není poprvé. Geologové tvrdí, že na Zemi je minimálně deset megasopek a některá z nich vybuchne a zničí celou civilizaci do max. 80 let.
Internet Info Lupa.cz (www.lupa.cz)
Server o českém Internetu. ISSN 1213-0702
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.