Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Proč nevěřím Elonu Muskovi a jeho cestám na Mars od Pavel - Last but not least. Tesla nevynalezla elektromotor, ale...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 10. 2016 12:47

  Pavel (neregistrovaný) 192.168.1.---

  Last but not least. Tesla nevynalezla elektromotor, ale Nikola Tesla ano :)
  No nevím. Zběžný pohled do Wikipedie říká, že Tesla začal na elektromotrech pracovat až 50 let po jejich vynálezu a navíc jeho motory byly prakticky nepoužitelné.

 • 10. 10. 2016 18:41

  JardaA (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nevím, jestli o Teslovi někdo říkal, že je hlupák. Nicméně proti střídavému proudu se stavěl Edison - bodejť by ne, když jeho byznys byl založen na proudu sejnosměrném. A měl i racionální důvody, třeba regulace otáček stejnosměrného motoru se řeší velmi jednoduše, zatímco u střídavých motorů až do vývoje frekvenčních měničů (prakticky až v závěru 20. století) vůbec nebyla možná.

 • 10. 10. 2016 12:17

  JonDoe (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Autor článku je hloupý člověk.

  1 - Let na Mars je prozatím spíše utopie, o tom žádná. Nicméně to není důvod na tom nezačít pracovat. A už vůbec to není důvod o tom snít. Víte kolik lidí se tím bude inspirovat?
  2 - Díky kosmickým programům se vynaleznou mnohé technologie, které stanou součástí našich životů. Není to tedy jen ztráta času.
  3 - Pan Musk na rozdíl od jiných peníze používá na něco co má smysl, jinak řečeno nekrade, jako je tomu jinde.

  Last but not least. Tesla nevynalezla elektromotor, ale Nikola Tesla ano :) Takže Tesla využívá Teslův motor. Mimochodem i o Teslovi říkali, že je hlupák, že střídavý elektromotor je nesmysl, no a kam to dotáhl. Doporučuji přečíst jeho životopis.