Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Proč nevěřím Elonu Muskovi a jeho cestám na Mars od f - Důvod proč Mars nemá atmosféru (respektive má jenom...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 10. 2016 17:55

  f (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  Důvod proč Mars nemá atmosféru (respektive má jenom zbytky) a velmi pravděpodobně ji už nikdy nebude mít je že přišel o to co má například Země- magnetosféru, magnetické pole chránící před tvrdým kosmickým zářením a zabraňující slunečnímu větru postupně odfoukávat atmosféru pryč. Neustále se na to zapomíná a přitom TO je důvod proč je zbytečné terraformovat Mars. O to co tam terraformací vytvoříte brzo přijdete.

  Umí Musk vytvořit magnetické pole velikosti planety?

  Ne.

  http://news.softpedia.com/news/Earth-s-Magnetosphere-Is-Way-Better-than-Mars-257480.shtml#sgal_0

 • 11. 10. 2016 0:09

  Martin (neregistrovaný) 192.168.1.---

  To by mělo jít zjistit z ztuhlých hornin třeba po dopadu meteoritu, kdy železné částečky se orientují podle mag. siločar. Ono slabý magnetismus Mars asi má, ale tim jak je menší, tak má menší (méně výkonné) jádro a celkově dříve vychladl a v podstatě uvnitř už asi téměř vyhasl.

  Země měla dříve atmosféru jako Mars, a co jako? Na Marsu se podmínky pro život nevyvinuli, nebo jen krátce a i kdybychom je tam vytvořili uměle, tak tam dlouho nevydrží.

  Co se týče toho tvyho příspěvku výše o tom, že je nutné se odstěhovat, protože je tu prebujely pravni a sociální* systém, tak ono úplně stačí, aby patřičný lidi smackli patřičné čudlíky a budeme tu mít Mars hned. A bude to zadarmo a neni třeba se někam stehovat.

  *Sociální systém pomáhá udržovat sociální smír. Nehledě na to, že skutečný socialismus tu má jen pár vyvolených miliardářů (Muska teď nemyslim, to je ještě malá ryba).

  Jinak mě fascinuje, jak ty svý kydy o politice, ekonomice, zdrojích, samoregulaci a dokonalosti dokážeš nacpat úplně všude.

 • 20. 10. 2016 23:54

  jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Z odkazovaneho clanku: "Over billions of years, this difference would have catastrophic consequences"
  Ze prijde planeta o velkou cast atmosfery treba za miliony let je celkem nepodstatne, kdyz terraformace bude trvat jenom stovky.

 • 11. 10. 2016 5:44

  Ivan Nový (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

  Všechny teorie o geologické historii vzdálených planet nejsou dostatečně potvrzeny, může-li během přepolóvání trvat období slabého magnetismu stovky let, tak vzdálené zkoumání toho několik desítek není průkazné. Jsou to jen málo potvrzené hypotézy.

  Dávkami kupovaný sociální smír nepotřebujeme. Je to zlo. Autodestrukční mechanismus.

  Jinak na podobný dotační socialismus dojela civilizace, na kterou navazujeme. Abychom to překonali, potřebujeme podobný impuls, jakým bylo objevení Ameriky.
  Ne "lepší" zákony a sociální smír, to nás přivedlo na pokraj katastrofy.

  A trochu nadhledu nikdy neuškodí.

 • 10. 10. 2016 18:44

  Ivan Nový (neregistrovaný) 85.135.69.---

  No pokud by probíhalo přepólování Země, tak by třeba několik desítek, či stovek let, Země taky neměla měřitelné magnetické pole. To znamená, že nemůžeme s jistotou říci, že Mars magnetické pole nemá. Příčiny ztráty atmosféry mohou být jiné.

  Jinak Země před 2 miliardami let měla podobnou atmosféru jakou má dnes Mars, taky bez kyslíku.