Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Programátorky jsou ohrožený druh, Rails Girls se to v Praze pokusily zvrátit od Míca - To je hrozné! Museli byste se chovat jako...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 1. 2013 17:36

  Míca (neregistrovaný) ---.bellcom.cz

  To je hrozné! Museli byste se chovat jako lidi a nedala by se probírat pevnost vaší poslední stolice u oběda! (Toto téma si nevymýšlím, to se mi opravdu ve společnosti již vystudovaných programátorů stalo.) Opravdu se od vás žádá mnoho... Já vím, slušné chování nebolí, pokud je člověku vštípeno do určitého věku. Omlouvám se, že píšu už tak vulgárně, ale opravdu mi to jinak nejde.
  Vlastně z vaší poznámky nakonec plyne, že nikdo žádnou změnu nechce, vlastně by byli všichni radši, kdyby holky v IT nebyly a bylo by vám s vašimi hovny v puse lépe. :)

 • 18. 1. 2013 14:35

  Jenda (neregistrovaný) ---.167.broadband3.iol.cz

  I pozitivní diskriminace je diskriminace! Těch ostatních.
  Návrhy na motivování dívek pro techniku se dají rozdělit do čtyř skupin.
  Buď hodlají ty dívky podplácet (a kdepak se asi vezmou ty prachy) nebo pro ně požadovat zvláštní zacházení nebo nutit v oblasti techniky pracující muže k podstatným změnám chování (a to se chlapů jaksi týká drahý Míco) nebo zavádět kvo-kvo-kvoty. Ve všech případech navrhované změny zhoršují, a to obvykle nespravedlivě, pozici mužů. Divíte se, že se ozývají?

 • 18. 1. 2013 11:02

  Míca (neregistrovaný) ---.bellcom.cz

  Koukněte se pod jakoukoliv diskuzi článku, který v nadpisu či popisu obsahuje: "paní ___ nechce dítě", "jak motivovat dívky pro vstup na techniky", "porody doma: ano – ne" atd. Valná všech diskutujících jsou muži, i když se jich to v podstatě ani netýká. Co jim tak vadí? :) Že by pošramocené ego? Potřeba si něco dokazovat? Čím vás tak ohrožuje vstup více dívek na techniky, když se tu občas objevilo, že by vám víc spolužaček nevadilo? Na druhou stranu vlastně vadilo, protože holky na to obecně nemají? (Spor???)

  A tak tímto prosím, jednodušší generalizátory, aby si našli nějakou puťku na vaření, sex a ostatní rekreační aktivity. Sex a dobré jídlo výrazně zlepšují náladu. Nám ostatním aspoň zbydou skutečné osobnosti a nebudeme se muset složitě probírat hromadou s.... mrdutého hnoje.

  Akci vítám a doufám, že holkám ukáže, že studovat techniku se vyplatí a že na to mají. Stejně tak bych uvítala, kdyby podobná motivační akce s jiným zaměřením proběhla mezi budoucími učiteli (mužského pohlaví!), aby jich bylo na základkách a gymplech více a tím pádem by se třeba i více mladých chlapců a mužů v budoucnu rozhodlo zapojit do téměř výhradně ženských profesí.

 • 18. 1. 2013 17:39

  Míca (neregistrovaný) ---.bellcom.cz

  Navíc já jsem o žádné pozitivní diskriminaci nepsala a ani mě nenapadla. Měla jsem na mysli přesně takové projekty, jako jsou Rails Girls, ale ideálně už pro základní a střední školy. To nikoho nediskriminuje.