Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Programátorky jsou ohrožený druh, Rails Girls se to v Praze pokusily zvrátit od fo-ol - ja s tim zcela souhlasim, koneckoncu na FELu...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 12. 2012 12:36

  fo-ol (neregistrovaný) ---.kancelar.seznam.cz

  ja s tim zcela souhlasim, koneckoncu na FELu sme meli jednu holku v paralelce (kolem 170 lidi). je to neprirozene, neni duvod proc by holky nemohly programovat. Jenze ony proste nechteji - to je chcete nutit?

 • 25. 12. 2012 16:09

  fo-ol (neregistrovaný) ---.14.broadband4.iol.cz

  takze si zenu programatorku predstavujete jako holku ktera vystudovala fildu, celej zivot neprojevila zajem o matiku, pocitace atd a ted ji posadite za comp a programuj? vazne mi to tak prijde, pokud ne, vysvetlete tedy vasi predstavu

 • 20. 12. 2012 16:18

  x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  Prislo 21 ucastnic z cely republiky, ruznych rocniku, coz presne odpovida tomu co je vyse napsano - zeny programovat nechteji. Stejne jako nechteji delat spoustu jinych veci. Jako ve vsem, existuji samozrejem vyjimky potvrzujici obecne pravidlo.

  Ostatne, kolikrat ste videl zenu za volantem kamionu? Dalsi naprosto typicky priklad. Znam jednu osobne, ale je jich naprosty minimum.

 • 20. 12. 2012 20:38

  marx (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Na prednášku o Ruby Girls dorazilo v Brne z vlastnej vole niekoľko desiatok mužov a tuším 5 žien (aj s prednášajúcou). Všetci dobrovoľne a všetci v sobotu, znamená to, že o Ruby Girls majú záujem viac chlapi?

  Aj slečny na informatike (prejavili záujem študovať a majú +- rovnakú štartovaciu čiaru) nebaví programovať. Rovnako ako to nebaví množstvo študentov. Napriek tomu nebude ten pomer vyrovnaný.

  Kebyže si mám vyberať tých šikovných, tak študentky majú ten svoj sklenený strop obvykle na úrovni jemný nadpriemer. U študentov je rozptyl výrazne vačší a tam som už objavia aj klenoty. Možno je to len štatistika, možno tam hrá rolu ochota sedieť do noci za počítačom, možno genetika, možno čosi úplne iné. Táto generalizácia sa zakladá na ±8 rokoch výuky na vysokej škole.

 • 20. 12. 2012 14:03

  Karel Minarik (neregistrovaný) 194.228.7.---

  Na celou debatu nemá smysl reagovat, protože se jedná spíše o materiál na psychopatologickou a sociologickou diskusi -- nicméně tato perla si reakci zaslouží:

  > neni duvod proc by holky nemohly programovat.
  > Jenze ony proste nechteji - to je chcete nutit?

  Možná vám při psaní uniklo, že na celou akci přišlo *z vlastní vůle* v sobotu dopoledne 21 účastnic, které v několika případech cestovaly zdaleka. Vaše osobní zkušenost se studiem na FELu s tím není nijak v rozporu, ani to nerozporuje, protože se zkrátka jedná o něco jiného.

  Vaše perla tak v malém krásně ukazuje jeden z hlavních aspektů problému “skleněného stropu” v IT.