Hlavní navigace

Provozovatel Impulsu chce spustit ve středních Čechách nové rádio

Lukáš Polák

Podrobnosti o chystané rozhlasové stanici, o níž informoval server Borovan.cz, generální ředitel Londy neprozradil. Zajímavé je však její šíření – v pásmu středních vln.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Londa, která je provozovatelem celoplošného Rádia Impuls a pražská lokálky RockZone 105,9, by chtěla rozšířit svoje portfolio o další rozhlasovou stanici. Serveru Borovan.cz to potvrdil přímo generální ředitel Londy Jiří Hrabák. Doufám, že licenci dostaneme a že do poloviny roku 2013 tuto stanici spustíme, konstatoval Hrabák. Nová rozhlasová stanice by podle jeho slov měla pokrývat Prahu, Středočeský kraj a případně i přilehlé regiony. O podrobnostech Hrabák nehovořil.

ČTĚTE TAKÉ: Rádio Impuls je opět nejposlouchanější, Radiožurnál zůstává i přes nárůst čtvrtý

Podle posledního průzkumu poslechovosti Radioprojekt za druhý a třetí kvartál letošního roku ladil Impuls denně 1,053 milionu posluchačů, za ním pak následovala se stotisícovým odstupem konkurenční Frekvence 1 a s ještě větším pak Evropa 2. RockZone ladí denně 25 tisíc posluchačů, což ho řadí co do úspěšnosti vedle Kiss 98 a Radia 1. V tuto chvíli je  zatím předčasné spekulovat nad tím, jakým způsobem by nová stanice fungovala. Podle Hrabáka má však využít ke své distribuci střední vlny.

Našli jste v článku chybu?