Hlavní navigace

Provozovatel Netboxu přichází s TV Kuki, která streamuje i do mobilů

David Slížek

Brněnský operátor Smart Comp spustil pod novou značkou Kuki televizní vysílání, které si kromě set-top-boxu můžete naladit na dálku i v mobilech či tabletech.

Za televizí Kuki stojí brněnská firma Smart Comp, která jinak pod značkou Netbox funguje jako poskytovatel připojení, IPTV a od loňska i mobilních služeb (jako virtuál Netbox Mobil v síti T-Mobilu).

A s tím je spojeno jedno podstatné omezení: aby vám Kuki fungovala, musíte bydlet na území pokrytém sítí Netbox (nebo jeho partnerů). K provozu si také musíte od Smart Compu pořídit set-top-box – byť pak už můžete sledovat vysílání přes internet odkudkoli (tedy i ze sítí jiných ISP), a to až na čtyřech mobilních zařízeních.

Aplikace pro mobily a tablety mají být k dostání jak pro iOS, tak pro Android – v době psaní této zprávy jsme je ale ani v App Store ani v Google Play ještě nenašli.

Streaming, kam se podíváš

Zřízení služby s sebou nese jednu podstatnou investici, o které se v ceníku (PDF) kupodivu nedočtete – uživatel si musí koupit set-top-box, který ho vyjde na 2350 Kč.

Poté už si může předplatit jeden ze dvou programových balíčků – v tom levnějším (za 200 Kč měsíčně) je 15 základních programů a dalších 15 volitelných, které si zákazník může každý měsíc změnit (vybírá ovšem z předpřipravené nabídky). Dražší balíček (za 400 Kč měsíčně) pak obsahuje 30 pevných a 30 volitelných stanic.

Marcom

Kuki (stejně jako Netbox) navíc nabízí přístup k nabídce online videopůjčovny filmů (za půjčení se samozřejmě platí, v průměru jde o asi 50 Kč za titul) nebo k video on-demand službě HBO Go (pokud si zákazník přikoupí balíček HBO za 250 Kč měsíčně). A k dispozici jsou i další doplňkové služby, jako time-shift nebo nahrávání pořadů.

Streamování do mobilů je v poslední době v Česku na vzestupu. Kromě služby TV4You, která momentálně řeší právní spory s komerčními televizemi, začala fungovat služba Horizon GO od UPC a svou dostupnost výrazně rozšířila O2TV Go operátora O2. Plány na spuštění vlastního streamingu navíc oznámil také T-Mobile

Našli jste v článku chybu?
12. 11. 2014 12:44
P2010 (neregistrovaný)

Velmi pravdepodobne ano.

Na druhe strane, pokud to jako specialni "oblbovaci" sluzba nebude zapocitavano do FUP, bude to jasne ukazovat jak velke lzi operatori tvrdi.

12. 11. 2014 12:32
Anonymous (neregistrovaný)

Napada mne otazka, co to udela s mobilnimi sitemi, kdyby se skutecne sledovani TV pres stream zacalo vic pouzivat. Na spouste mist je jen EDGE, tam to nepojede. Ale tam kde to pojede, nepretizi to velmi rychle kapacitu site?