Hlavní navigace

První Code Camp uzavírá přihlášky. Nabízí dva měsíce IT dřiny zadarmo

18. 6. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pětadvacítka vývojářských nadějí dostane šanci strávit prázdniny pod dohledem lektorů z velkých internetových firem. Čeká je možná i pracovní smlouva.

Slevomat, Miton, StartupJobs či WebExpos. Jen část ze skupiny firem, které stojí za prvním ročníkem intenzivního vývojářského kempu Code Camp. Nepůjde o klasický kemp, takže se programátoři nebudou muset trápit s komáry pod stanem, ale čekají je jiné problémy. Osm týdnů budou řešit situace v pražském akcelerátoru xPORT a na konci možná dostanou práci.

Intenzivní vzdělávací kemp nijak nemaskuje svou inspiraci v amerických AppAccademy.io či Recurse.com. Jen s tím rozdílem, že kurzy jsou zcela zdarma a studium sponzorují partnerské firmy. „Tak dlouho jsme hledali programátory, až jsme se rozhodli si je sami vychovat tímhle letním kurzem,“ tvrdí Filip Mikschik ze Startup Jobs.  

„Každá webová služba potřebuje software, každý e-shop, každý web. Facebook nebo Google potřebují tisíce programátorů. Člověk by se měl učit svůj rodný jazyk, alespoň jeden světový a jeden počítačový. Myslím, že lidé, kteří se naučí přemýšlet v algoritmech a vyjádřit se v počítačovém jazyku, čeká úspěšná kariéra. Nůžky se rozevírají a vysoké školy nestíhají reagovat,“ popisuje svou vizi Ondřej Raška z Mitonu.

Podle náčelnice Code Campu Kateřiny Hronové jde v podstatě o jakýsi X Factor mezi začínajícími programátory. Vstupní test se má zaměřit na logické myšlení, motivaci a předpoklady pro práci programátora. Samotné kurzy ovšem vyžadují alespoň základní úroveň jazyků PHP a JavaScript. 

Celá akce vypukne 20. července a do lektorského týmu ulovili pořadatelé třeba Michala Špačka na bezpečnostní otázky, Jiřího Knesla pro výuku agilních metod, Ivanu Suchou na Symfony2, Honzu Sládka na CSS3 a responzivní design a konečně i třeba Andrého Hellera na webovou analytiku. Přihlášky se uzavírají už tuto sobotu

MMF23 tip3

Vývojáři totiž firmám chybějí. Podle oslovených firem je trh v podstatě vysátý a zkušení programátoři se platí zlatem. „Neskutečně se to rozhýbalo. Nikdo neví proč, ale od března, dubna je všechno jinak. Něco takového tu minimálně dva roky nebylo. Možná je to tím, že se firmám začalo trochu dařit lépe. Měli jsme nějaké předpovědi, ale teď nestíháme nabírat lidi. A oni navíc nejsou. Vývojářský trh rozhýbaly i startupy, které často úspěšně lanaří zkušené vývojáře na nové projekty,“ tvrdí v rozhovoru pro Lupa.cz šéf Etnetery Martin Palička.

S náborem nové krve do IT pomáhá i dívčí projekt Czechitas, který se snaží do světa jedniček a nul dostat víc žen. Kromě výukových kurzů už spolupracují s IT firmami na workshopech, po jejichž absolvování často některé z účastnic získají rovnou i pracovní smlouvu. Tak tomu bylo třeba v případě testerského školení pro Cleverlance. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).