Hlavní navigace

PlayStation 3 je v USA k Internetu nejčastěji připojovanou konzolí

Jiří Macich ml.

Herní konzole PlayStation 3 od Sony je americkými uživateli k Internetu připojována častěji, než konkurenční konzole Xbox 360 od Microsoftu nebo Nintendo Wii. Vyplývá to alespoň z průzkumu agentury TDG, která oslovila dvě tisícovky lidí. PlayStation 3 má k Internetu připojení 78 procent jeho vlastníků, kteří byli v rámci průzkumu osloveni. V případě konkurenční konzole Xbox 360 jde o 73 procent jeho vlastníků. V případě konzole Nintendo Wii, která zaujala hlavně svým atypickým herním ovládáním,…

Herní konzole PlayStation 3 od Sony je americkými uživateli k Internetu připojována častěji, než konkurenční konzole Xbox 360 od Microsoftu nebo Nintendo Wii. Vyplývá to alespoň z průzkumu agentury TDG, která oslovila dvě tisícovky lidí. PlayStation 3 má k Internetu připojení 78 procent jeho vlastníků, kteří byli v rámci průzkumu osloveni. V případě konkurenční konzole Xbox 360 jde o 73 procent jeho vlastníků. V případě konzole Nintendo Wii, která zaujala hlavně svým atypickým herním ovládáním, jde jen o 54 procent.

Zajímavý je minimální rozdíl mezi produkty Sony a Microsoftu. PlayStation 3 i Xbox 360 využijí přístup na Internet při stahování her a jejich online hraní nebo nakupování multimediálního obsahu, ale Xbox 360 má hned několik handicapů. Není vybaven klasickým browserem pro surfování na Internetu a v základní výbavě chybí podpora bezdrátových sítí. Microsoft sice v novějším firmwaru doplnil spolupráci s komunitními servery, ale jen pro platící uživatele Xbox Live. (EuroGamer)

Našli jste v článku chybu?
16. 4. 2010 11:24
:-) (neregistrovaný)
Podle mě je stále nejlepší na hry a domácí použití prostě klasické PC... Jedinou výhodou konzole je, že stojí cca 30% ceny pořádně nabušeného herního PC. Ale kdo úplně tak nechce hrotit peníze a jde mu i o širší použití, tak jedině PC. Různé joysticky, pedály, volanty a fičurky se k tomu taky dají přikoupit a dá se na něm dělat naprosto vše :-)