Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Quo vadis, CSS? od noname - bohužel, žijeme kde žijeme, takže je téměř jedno...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 7. 2007 8:26

  noname (neregistrovaný)
  bohužel, žijeme kde žijeme, takže je téměř jedno co je ve standardu, důležité je, co mají lidi doma. Když se jim podaří přesvědčit IE tým, aby jejich doplňky implementovali formou patche do IE6 a IE7, tak to ani nemusí mít podobu de-iure standardu a stane se to de-facto standardem, který okamžitě budou následovat FF a Opera, potažmo ostatní.
  Když se jim podaří převědčit IE tým, aby to updatovali alespoň v IE7, tak to bude mít stále nějaký význam, ale většina uživatelů internetu bude mít ještě minimálně rok IE6 a celé se to zpozdí.
  Když se jim ale nepodaří přesvědčit IE tým, aby to dali do IE6 či IE7 (a to je podle mě nejpravděpodobnější varianta vzhledem k historii nulového vývoje jádra IE6 po celou jeho 6letou historii), tak mohou klidně vydat najednou až celou CSS3 specifikaci a přesvědčit IE, aby ji implementoval alespoň do IE8, to ovšem znamená dalších tak minimálně 5 let zpoždění, než to bude majorita uživatelů.
 • 25. 7. 2007 15:23

  Pavel (neregistrovaný)
  A nebo presvedcovat uzivatele aby prestali pouzivat takovy shit jako je IE libovolne verze a s tim jak se bude zmensovat jeho trzni podil se jednak zvysi pocet browseru, ktere aspon korektne zvladaji CCS2 (aspon ACID test) a jednak se zvysi sance ze Microsoft zacne opet na svem bastlu, pardon browseru opet delat, takze treba i zde se dockame nejakeho zlepseni.
 • 26. 7. 2007 15:05

  pa3k (neregistrovaný)
  To je nereálna a dosť naivná predstava. IE má takú majoritu a previazanosť na webové služby a nástroje, že tadiaľ cesta nevedie. Žiaľ existuje priveľa dôležitých IE-only webov a užívateľov ani prevádzkovateľov tých ohavností nikto neprinúti investovať prachy aby sa otvorili.