Hlavní navigace

Rada ČT má pět nových členů, mezi nimi i mluvčí ČTÚ Makrlíkovou

19. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 3. 2008

Pět nových členů Rady České televize dnes zvolila Poslanecká sněmovna. Kontrolní orgán veřejnoprávní ČT je tak po několika měsících, kdy fungoval v neúplném složení deseti členů, kompletní. Novými radními se stali bývalý senátor Josef Jařab, mluvčí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a někdejší moderátorka hlavní zpravodajské relace na Primě Dana Makrlíková, někdejší předseda Poslanecké sněmovny Milan Uhde, dosavadní člen Rady ČT Jiří Presl a Radek Mezuláník.

BRAND

Poslanci dnes také obsadili tři ze čtyř volných míst v Radě Českého rozhlasu. Novými radními se stali Pavel Hazuka, Tomáš Ratiborský a Bohuš Zoubek. Hazukovo funkční období je dvouleté, protože získal mandát po Štěpánu Kotrbovi, který na členství v radě rezignoval a jeho nástupce Milan Kudrys radu rovněž dobrovolně opustil, takže stále běží původní šestileté funkční období. Ratiborský a Zoubek byli do rady zvoleni na šest let, stejně jako všech pět nových členů Rady ČT.

Otázkou zůstává, jak bude vnímané členství Dany Makrlíkové v Radě ČT, neboť ČTÚ je regulační orgán, pod který spadá také Česká televize. Zákon však na tento případ nemyslí, na rozdíl od situace, kdy radní pracuje pro některou z televizí. Makrlíková externě spolupracuje s Primou na Receptáři prima nápadů, a bude muset této spolupráce zanechat, stejně jako dnešní předseda Rady ČT Jiří Baumruk ukončil spolupráci s českou verzí Eurosportu, pro kterou pracoval jako komentátor.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).