Hlavní navigace

Rádia Blaník a Krokodýl mohou expandovat do dalších lokalit

Lukáš Polák

Vysílací rada zároveň schválila provozovateli Hitrádia Faktor přesun vysílače na Kleti. Tím by mělo dojít ke zlepšení pokrytí signálem například na Lipensku a Českokrumlovsku.

Doba čtení: 1 minuta

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) přidělila na svém posledním zasedání provozovatelům rozhlasových stanic Blaník a Krokodýl nové frekvence. V případě prvního jmenovaného programu jde o lokalitu Jablonec nad Nisou – ulice Na výšině, u druhého pak o Moravské Budějovice – silo. V Jablonci může vysílat Blaník výkonem 100 Wattů na kmitočtu 92.7 MHz. Podle webu Jihlavského DX klubu už je vysílač v tuto chvíli v provozu a provozovatel stanice se o něm zmiňuje i na webu. V Moravských Budějovicích bude Krokodýl šířit signál na frekvenci 107.9 MHz taktéž výkonem 100 Wattů.

TVCON 2018 Tip v článku R2B2

ČTĚTE TAKÉ: Country Rádio expanduje do Mostu a Zlína, další vysílatel uspěl v Plzni

Vysílací rada zároveň na svém posledním zasedání zároveň schválila provozovateli Hitrádia Faktor, společnosti Media Bohemia, přesun jejího nejsilnějšího vysílače umístěného na Kleti, který šíří signál na frekvenci 104.3 MHz. Z uvedených GPS souřadnic je patrné, že zatímco doposud byly antény Faktoru umístěny na samotné stěně rozhledny, po přesunu jsou nyní na vojenské věži nedaleko odtud. Na první pohled kosmetická změna je však pro Hitrádio Faktor velmi důležitá. Tímto krokem by se mělo výrazně zlepšit pokrytí stanice ve směru od východu po jihozápad, kterému doposud stínily právě zdi rozhledny.

Našli jste v článku chybu?