Hlavní navigace

Rádio Impuls vysílá v Praze monofonně. Jde o záměr a posluchači prý nic nepoznali

5. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„V případě, že by byly výsledky testů uspokojující, je možné, že přepneme do monofonního režimu celou vysílací síť,“ sdělil DigiZone.cz technický šéf stanice Roman Culek.

K překvapivému a poněkud kontroverznímu technickému kroku přistoupil provozovatel Rádia Impuls, společnost Londa. Nejposlouchanější česká stanice už od 22. října testuje na území hlavního města možnost šíření svého signálu monofonně. Impuls vysílá v Praze na frekvenci 96.6 MHz s výkonem 5 kW z lokality Mahlerovy sady. Stanice chce tímto experimentem otestovat, jak budou posluchači reagovat na to, pokud nebude signál vysílán stereofonně. Výsledky jsou prý pro samotné techniky stanice překvapující. Na vysílání v monofonním zvuku jsme dostali jediný podnět, řekl DigiZone.cz technický šéf stanice Roman Culek.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Druhý kanál Rádia Impuls startuje už tuto neděli, bude hrát výhradně česky

V případě, že by byly výsledky testů uspokojující, je možné, že přepneme do monofonního režimu síť našich vysílačů po celé České republice, konstatoval Culek. Opravdu nás překvapilo, že většina běžných posluchačů rozdíl mezi monofonním a stereofonním vysíláním nepoznala. Troufám si tvrdit, že pokud bychom tuto možnost uvedli v praxi, budou nás následovat i někteří další vysílatelé, protože zvýšení pokrytí je poměrně velké, konstatoval technický šéf rádií Impuls, Český Impuls a RockZone. Zdali se tak ale skutečně stane, to je otázkou. Možnost distribuce VKV signálu s mono zvukem bude předmětem interních debat managementu stanice.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).