Hlavní navigace

Rádio Retro Českého rozhlasu bude vysílat minimálně do konce června

4. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Při příležitosti zařazení Rádia Retro II. do digitálního rozhlasového multiplexu společnosti Teleko došlo také k vyřazení stanice ČRo Vltava a přeskupení datových toků.

Speciální okruh Českého rozhlasu s názvem Rádio Retro, který byl spuštěn při příležitosti 90. výročí této veřejnoprávní instituce, si budou moci posluchači prostřednictvím technologie DAB a na internetu naladit minimálně do konce tohoto měsíce. Rádio Retro se posunulo do další fáze své existence, a proto je v jeho názvu použitá římská dvojka. Český rozhlas vyhověl posluchačům především v tom směru, že už se nebude vysílat pouze čtyřiadvacetihodinová opakující se smyčka, která se po několika dnech oposlouchá.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČRo Rádio Plus a ČRo Jazz budou vysílat digitálně jako samostatné stanice

Připravili jsme úplně novou verzi Rádio Retro II., i když jsme s tím původně vůbec nepočítali. Je to bonusový dárek rozhlasovým fajnšmekrům. Když máme 90. narozeniny, můžeme si dovolit posluchače trochu rozmazlovat, uvedl autor projektu, ředitel Centra vysílání Českého rozhlas Ondřej Nováček. Vysílání Rádia Retro II. doprovodí současným komentářem moderátoři Daniela Brůhová a Tomáš Černý. Ti budou uvádět ukázky do historických souvislostí a připomínat další zajímavé okolnosti vysílaných materiálů.

cif - debata 2

ČTĚTE TAKÉ: Nová publikace připomíná 99 významných rozhlasových dokumentaristů

Při příležitosti zařazení digitálního Rádia Retro II. do DAB multiplexu příbramské společnosti Teleko byly provedené některé změny v jeho nabídce. Dle rozhodnutí Českého rozhlasu jsme vyřadili stanici ČRo Vltava, upozornil jednatel operátora Tomáš Řapek. Jak už jsme minulý týden informovali, v digitálních distribucích byly stanicím Rádio Plus a Český rozhlas Jazz vyhrazeny vlastní programové pozice. Kromě technologie DAB se to pochopitelně týká také zemského a satelitního vysílání. V DAB multiplexu Teleka došlo zároveň také k úpravám datových toků. Aktuální parametry najdete v tabulce, kterou poskytl samotný operátor.


Autor: Teleko

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).