Hlavní navigace

RapidShare mění limity: snižuje rychlost, ruší prodlevu mezi downloady

7. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

RapidShare, populární služba pro online sdílení souborů často zneužívaná pro distribuci nelegálních kopií hudby, filmů i softwaru, v posledních dnech zavedla některé změny a novinky, které stojí za pozornost uživatelů využívajících službu bezplatně. Nejdříve špatná zpráva: maximální rychlost downloadu byla omezena na 500 kbit/s. Ale RapidShare pro uživatele svých free služeb má také dobré zprávy. V první řadě už se nemusí trápit opisováním kódu z obrázku. S nadsázkou se dá říci, že tzv. CAPTCHA…

RapidShare, populární služba pro online sdílení souborů často zneužívaná pro distribuci nelegálních kopií hudby, filmů i softwaru, v posledních dnech zavedla některé změny a novinky, které stojí za pozornost uživatelů využívajících službu bezplatně. Nejdříve špatná zpráva: maximální rychlost downloadu byla omezena na 500 kbit/s. Ale RapidShare pro uživatele svých free služeb má také dobré zprávy. V první řadě už se nemusí trápit opisováním kódu z obrázku. S nadsázkou se dá říci, že tzv. CAPTCHA je dnes větší překážkou pro člověka než pro automatizovaného robota (v některých případech už i bez nadsázky). Dále je nově možné, aby uživatel free verze služby RapidShare mohl začít stahovat další soubor ihned po dokončení předchozího stahování. Už tedy není aplikován žádná dlouhá povinná časová prodleva mezi dvěma downloady. Nově lze nahrávat a stahovat soubory až o 200 MB namísto původních 100 MB.

BRAND

Tyto změny přicházejí krátce po spuštění nové verze služby RapidShare, kdy došlo k celkovému redesignu a služba začala používat i nové logo. Vedle toho také pro platící uživatele byl citelně navýšen limit: od června tak mohou během pěti dnů stáhnout až 50 GB dat namísto původních 25 GB. Na RapidShare momentálně běží letní akce Buy 2, get 3, kdy za poplatek ve výši 4,5 euro můžete místo dvou dnů placené služby využívat po dobu tří dnů. Platit lze přes PayPal. Pro dlouhodobější předplatné nabízí RapidShare i výhodnější ceny. Například při ročním předplatném v ceně 54,99 euro vyjde jeden den na 15 eurocentů. Služba však není lokalizována do češtiny.

V Česku fungují ale jiné úschovny dat a datová překladiště. Za všechny můžeme zmínit třeba eDisk, Ulož.to, Leteckou poštu, službu Úschovna.cz nebo Bluetone Depo. Do češtiny byla také před časem lokalizována služba Windows Live SkyDrive od společnosti Microsoft. (upozornil Karel J. – děkujeme)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).