Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Re/code: diskuse pod články nejsou třeba, čtenáři debatují na sociálních sítích od _pepak - Komentáře pod článkem mohou být přínosné, ale zejména...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 11. 2014 7:56

  _pepak (neregistrovaný) ---.phoenix.cz

  Komentáře pod článkem mohou být přínosné, ale zejména na českých zpravodajských serverech jsem to moc nepozoroval. Pokud už tam nějaký užitečný příspěvek byl (i to se stává), ztratil se pod masou balastu ("za to může Kalousek", "jděte pracovat, socky", "další zaplacený článek"). Pokud na tom Re/code byl podobně, nedivím se mu, že diskuse zrušil.

  Btw., proč si myslíte, že článek, se kterým nesouhlasíte, napsal zkorupovaný novinář za peníze nějakého lobbisty? Ještě se vám nikdy nestalo, že byste narazil na případ, kdy inteligentní lidé mají na stejný problém úplně opačné názory?

 • 24. 11. 2014 17:08

  Michal Breškovec

  Přesně, na servery, kde nemohu napsat svůj názor, nebo komentář, zkrátka nechodím, navíc při dnešní bídné úrovni žurnalistiky bývá diskuze někdy přínosnější, než samotný článek.
  Na druhé straně, jsou servery, kde by se diskuze mohla klidně bez náhrady zrušit, třeba ta bolševická žumpa na Novinky.cz, i když ti si své čtenáře zaslouží.

 • 25. 11. 2014 11:56

  Iva (neregistrovaný) ---.tvtrinec.cz

  tak to znamená, že měl mizerný obsah, a to zrušení komentářů nespraví. Jinak je to celkem nezajímavý web, zabývající se PR klepy z IT. No a k tomu zaměření lehké a neodborné komentáře přece patří.

 • 25. 11. 2014 15:05

  Anonymous (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Presne tak. A Ihned je typicka ukazka, kde kdyz omezili diskuze, tak se zajimave prispevky zcela ztratily.

 • 24. 11. 2014 16:29

  wor (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  informace plynoucí z diskuzí pod článkem byly neméně zajímavé, poučné a pro mnoho lidí i dost přínosné. Často se diskutovalo o tom jaká je realita, nikoliv o práci novináře který psal bláboly evidentně na zakázku nějakého lobbisty. Pak to diskutující dávali sežrat nejen šmejdům ale i samotnému pisálkovi, který si často vyslechl i vulgarity. Na diskuzích jsem byl u několika deníků a vždy se čtenář přesouval, tam kde byla diskuze otevřená. Článek je čtený když se každý bude moci vyjádřit. Když ztrácí tu možnost odchází. Neznám konkrétní čísla ale když se vyjádří jen jeden z desíti čitatelů, bývalo např. na Ihned.cz 500 až 1000 příspěvků to je přibližně 10tis. čtenářů. Běžte tam dnes 2tis. přečtení ( a 2 diskutéři) a to si myslím že si to sami násobí desíti aby se nikdo nesmál. Přesunutím pod identifikátor nebo na sociálky ztrácí čtenář zájem i o článek samotný. Každý nejní na fejsu a G+ a když tam je, je to zase vzorek hodně specifických lidí včetně blonďatých blbek. Majitel obchodu si šel poslechnout jak se dá co ukrást taky radši do hospody 4. cenové sk. protože jinak se to nedozvěděl.