Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Re/code: diskuse pod články nejsou třeba, čtenáři debatují na sociálních sítích od Markéta - Myslím si, že na toto téma neexistuje obecná...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 11. 2014 14:01

  Markéta (neregistrovaný) ---.radiolinkplus.cz

  Myslím si, že na toto téma neexistuje obecná odpověď a záleží hlavně na tématickém zaměření daného serveru. Některá témata prostě lákají hloupé lidi a komentáře pod nimi jsou fakt balast (Justin Bieber,Twilig­ht,...). U takových webů s tímto obsahem je diskuze možná opravdu zbytečná. Na druhou stranu je známý fakt, že právě v diskuzích se najde i spousta tzv. anonymních hrdinů, kteří by své názory prostě na sociální síti nevyjádřili, protože už by byly jasně adresované k nim. Proto si myslím, že tento krok určitě ubere určitou skupinu diskutujících.

  Navíc lidi třeba chtějí diskutovat s lidmi, kteří mají společné zájmy, které najdou v diskuzy pod článkem, to nemusí být zrovna jejich přátelé na sociálních sítích. Když vím, že nějaké téma nikoho z mých přátel na sociální síti nezajímá, postrádá smysl k němu psát komentář tam.

 • 26. 11. 2014 8:52

  Ivan Nový (neregistrovaný) 81.200.48.---

  pokud někdo do nich přispívá, tak svůj smysl mají. Smysl nemají i intelektuály nečtené články jiných intelektuálů. Značku autora, ale i média posiluje, když čtenáři vidí, že je o ten článek, či médium zájem a to nejlépe demonstrují diskuze. Většina lidí jsou totiž kopírovači, jejichž hlavní starost je být v hlavním proudu a to za každých okolností. No a diskuze jim pak pomáhají v orientaci.