Hlavní navigace

Ředitel Óčka: pozemní vysílání je drahé, výhodnější je satelit

13. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 8. 2008

Během procesu zavádění zemského digitálního televizního vysílání je nesmyslné pokoušet se pokrýt signálem DVB-T sto procent území České republiky, protože to je ekonomicky příliš náročné. V rozhovoru pro čtvrtletní propagační bulletin satelitní společnosti Astra to řekl generální ředitel hudební televize Óčko Jiří Balvín, podle něhož je kvůli DVB-T třeba vybudovat například celou novou pozemní digitální infrastrukturu.

K TÉMATU: Jiří Balvín: Kompenzační licenci nepotřebujeme

ICTZ23

Z těchto důvodů je zcela nezastupitelný satelitní příjem, který se bez problémů dostane do jakéhokoliv zapadlého kouta České republiky, uvedl Balvín. Ředitel Óčka přesto předpokládá, že tento hudební kanál v letošním roce ještě rozšíří pokrytí zemským digitálním signálem v České republice. Chce se také zaměřit na další možnosti příjmu pro české i slovenské diváky.

Óčko je jednou z šesti digitálních televizí, které mají podle novely vysílacího zákona, platné od letošního ledna, nárok na tzv. kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání. Televize si však o tuto licenci zatím nepožádala a podle Balvína se k tomu v dohledné době ani nechystá. Licence totiž nutí držitele vysílat pozemní cestou minimálně na 70 procentech území státu, což je příliš nákladné.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.