Hlavní navigace

Ředitel televize Prima: program Prima love může být úspěšnější než Cool

3. 3. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
3. 3. 2011

Prima love, nová stanice televize Prima, která odstartuje v úterý 8. března, by se měla bez problémů stát na českém televizním trhu výdělečná do tří let. Ve včerejších Impulsech Václava Moravce na Rádiu Impuls to řekl generální ředitel této stanice Marek Singer. Přesné časové období, po které bude Prima love prodělečná, však Singer prozradit nechtěl z důvodu, že by tato informace měla mimo jiné vypovídají hodnotu pro konkurenci, jež by si mohla udělat obrázek, co se na stanici bude vysílat.

K TÉMATU: Prima love míří do multiplexu 3, třetí program Primy startuje na MDŽ

Co se týká komerční úspěšnosti, tak Marek Singer je přesvědčen o tom, že Prima love může na tom být ještě lépe než sesterská stanice Prima Cool. Je to dáno strukturou reklamních rozpočtů a rozpočty pro výrobky pro ženy jsou větší než výrobky pro muže nebo mladší publikum. Z pohledu sledovanosti si myslím, že by mohla být také větší, protože takovou nejběžnější cílovou skupinou, která se používá, jsou dospělí starší patnácti let. V téhle skupině si myslím, že by mohla být stanice také úspěšnější než Prima Cool, konstatoval Singer v Moravcových Impulsech.

ČTĚTE TAKÉ: Prima zveřejnila program kanálu LOVE pro první týden vysílání

Cloud23

Na otázku, zdali se ve střednědobém horizontu označeném moderátorem jako pět let dočkají diváci nových televizních stanic, ředitel Primy odpověděl: Pět let je dlouhá doba, a zavtipkoval: Abyste mě nebral za slovo a za tři roky, až se zase potkáme, neříkal, že jsem tvrdil, že budou tři a teď je jich víc. Singer naopak netrvá na tom, aby Prima měla vlastní multiplex. Výhody jsou dosti diskutabilní. (…) Pokud by multiplexy byly srovnatelné, tak ve kterém jste, je více méně sekundární, takže je to asi dobrá pí árová záležitost mít plný multiplex, na druhou stranu pro mě je nejdůležitější, když se podívám na diváckou obec České republiky, a které nemají ještě na co koukat, uvedl Singer.

Na příští úterý, den startu Primy love, připravujeme rozhovor s generálním ředitelem Primy Markem Singerem. Pokud se chcete na něco zeptat, napište na redakční e-mail: redakce@digizo­ne.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).