Hlavní navigace

Ředitel Primy potvrdil, že do Eura chce v Brně digitální televizi

14. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
14. 3. 2008

DOPLNĚNO Nový ředitel Primy Marek Singer potvrdil deníku MF Dnes, že si přeje, aby tato televize odstartovala ještě před Eurem 2008 v Brně digitálně. Digitální vysílání budeme chtít v okolí Brna spustit ještě před zahájením Eura, konstatoval Singer. Prima by odstartovala v druhém největším českém městě v multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG). Komerční dvojku do této sítě pevně umísťuje nový Technický plán přechodu (TPP), který bude koncem měsíce projednávat vláda. V Brně by vysílala Prima na kanálu 59.

K TÉMATU: CDG se připravuje na start vysílání v Brně a Ostravě

KL22 hlasovani

Plán společnosti CDG na vysílání v Brně však není žádnou novinkou. Již v lednu serveru DigiZone.cz prozradil ředitel Óčka Jiří Balvín, že tato firma chystá expanzi také do Ostravy. Mj. řekl, že již má nakoupenou techniku pro vysílání v obou lokalitách a může ji tu testovat. Později tuto skutečnost potvrdil i předseda představenstva CDG Leoš Pohl. Připravujeme se na to, abychom byli schopni spustit vysílání v nových lokalitách. Čekáme ale ještě na TPP a na to, za se k němu přihlásí Nova a Prima, prohlásil pro server DigiZone.cz koncem ledna Pohl.

Zatímco diváci na Brněnsku se na Primu v DVB-T mohou těšit, lidé z Ostravska mají zatím smůlu. V Ostravě se nám nepodařilo získat volný zkoordinovaný kmitočet, řekl dnes serveru DigiZone.cz mluvčí Primy Ladislav Pavlík. Se zahájením vysílání multiplexu 3 tu TPP počítá až v dubnu 2011. Zemské digitální Primy se kromě Brna nedočkají zatím ani další regiony. O expanzi do jiných lokalit aktuálně neuvažujeme, doplnil Pavlík.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.