Hlavní navigace

Ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal odejde na Novu

30. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 10. 2007

Českou televizi ke konci roku opustí ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal. Od Nového roku nastoupí do nově vytvořené funkce šéfredaktora internetového zpravodajského portálu televize Nova. Zároveň se stane členem nejužšího vedení redakce zpravodajství a publicistiky Novy, sdělila mluvčí televize Veronika Šmítková.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Zdeněk Šámal přechází z ČT do TV Nova

Zdeněk Šámal bude pro TV Nova významnou posilou. Vybral jsem si ho po zralé úvaze pro jeho bohaté zkušenosti nejen z televizní branže, ale především pro jeho manažerské schopnosti, které prokázal například při rozjezdu kanálu TA 3 nebo ČT 24. Internet bude naším hlavním tématem v roce 2008, prohlásil ředitel zpravodajství a publicistiky televize Nova Martin Ondráček.

Podle generálního ředitele Novy Petra Dvořáka bude Zdeněk Šámal zárukou, že se televizi podaří vybudovat a následně úspěšně provozovat interaktivní a dynamický zpravodajský portál. Internet označil Dvořák za nejdůležitější oblast, které se chce Nova věnovat v příštím roce. Vybavení digitálního zpravodajského centra na špičkové evropské úrovni umožňuje TV Nova zpracovávat informace nejen pro televizní vysílání, ale umísťovat i řadu těchto informací na internet, dodal.

ebf - tip do článku - debata

Zdeněk Šámal působil v České televizi od roku 1991, nejprve jako redaktor zahraničního zpravodajství a stálý zpravodaj v Rusku, v letech 1998 až 2000 jako šéfredaktor zpravodajství. Po rezignaci na funkci nastoupil v roce 2000 jako šéfreportér do časopisu Týden a od roku 2001 se podílel na vzniku slovenské zpravodajské televize TA 3, kde působil jako šéfredaktor zpravodajství do roku 2003, kdy se vrátil do Prahy a zastával funkci zástupce šéfredaktora časopisu Instinkt.

Po vítězství Jiřího Janečka v konkurzu na generálního ředitele ČT se Šámal v létě 2003 vrátil na Kavčí hory a stal se ředitelem zpravodajství ČT. Pod jeho vedením pak v květnu 2005 odstartoval zpravodajský kanál ČT 24.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).