Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Diginovela spěje k vládě, ředitelé digitálních televizí píší do novin od anonym - Ať to nemusím hledat - ví někdo, jakou...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 6. 2007 11:31

  anonymní
  Ať to nemusím hledat - ví někdo, jakou platnost mají ty 2 navrhované bonusové licence pro Novu a Primu? Budou to v podstatě nové licence s klasickou platností 12+12 let nebo ty licence budou platit jen po dobu jejich současné licence?

  Nechtěl bych se dožít situace, kdy Nově bude v 2017 prodloužení jejich současné licence v podstatě jedno, protože bude v ruce mávat dalšími dvěma licencemi platnými minimálně do 2031 (2007+12+12).

  Takže ví to někdo nebo to mám začít hledat v té mininovele?

  P.S. Je mi jasné, že se vše ještě může změnit při cestě přes všechny ty komise vlády, vládu, komise Parlamentu, Parlament, komise Senátu a Senát a je mi jasné, že Nova bude tlačit přes kapříky pro co nejvolnější definici, aby ji zase v 2017 mohla natáhnout pro sebe příznivným směrem.
 • 4. 6. 2007 11:46

  Pamětník (neregistrovaný)
  Snad ani Nova nebude chtít analogově vysílat v roce 2030, vždyť se sama prohlašuje za vůdčí sílu digitalizace a ráda by nabídla svým divákům i programy v HD rozlišení. To by v analogu nešlo. Platnost těchto dočasných licencí by snad měla být jen 5+5 let, ale nevím, zda to platí jen pro nové stanice? I tak by to ale Novu ohrozilo na poli reklamy, jen finanční plány nových stanic by musely asi vypadat jinak než dosud. Někteří se vymlouvají za licence do let 2017 a 2018 právě tím mechanizmem zdvojování (12+12) vyplývajícím z dosavadního znění zákona. Prý nešlo udělit prodloužení za nových doplňujících podmínek, vzhledem k digitalizaci. Tolik jen trocha opakování a zjednodušené "zdůvodnění" dnešní situace.
 • 4. 6. 2007 12:05

  anonymní
  Ty 2 licence budou pochopitelně digitální. Analogové jsem opravdu nemyslel.

  5+5 je pro digitální stanice, co už licence mají.

  12+12 bude pro nové digitální stanice, co licence teprve dostanou.

  Moje otázka je, jestli ty 2 bonusové licence budou mít stejné podmínky jako nové digitální stanice - tj.12+12 let.

  Bonusové licence dostanou TV bez výběrového řízení a to znamneá žádná omezení na vysílaný program a to zase na oplátku znamená spousta odpadu - telenovely a další podprůměrné filmy, které se dodávají v balíku s nějakým finančně úspěšným filmem, o který má TV zájem.