Hlavní navigace

Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací má další příděl, nový získal i Ivo Brabec

2. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Jihočeský podnikatel zároveň na svém YouTube kanálu referoval o tom, že v rámci nově spuštěného vysílače na Lipně chce provozovat vlastní informační kanál.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) byl v uplynulých dnech štědrý ke dvěma operátorům. Nový kmitočtový příděl získaly pro svou doposud nespuštěnou regionální síť nejen České Radiokomunikace (ČRa), ale také českobudějovický podnikatel Ivo Brabec. Pro ČRa už jde o desátý vysílač pro tento multiplex. Poslední lokalitou, která se objevila v elektronické databázi ČTÚ, je Zlín – Tlustá hora. Operátor získal na jižní Moravě 58. kanál a bude zde moci používat výkon necelé 2 kW (1995 W), což odpovídá necelým 33 dBW.

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací míří do Pardubic a Ústí nad Labem

UXD

České Radiokomunikace zatím stále tají, které subjekty by se v multiplexu měly objevit. Například v Praze už operátor v této síti šíří několik měsíců pouze programovou pozici označenou jako TEST. Podnikatel Ivo Brabec získal pro svou Regionální síť 1 kmitočtový příděl tentokrát v Hodoníně, konkrétně v areálu tamního cukrovaru. Vysílač bude mít výkon pouhých 10 Wattů, což odpovídá stejné hodnotě dBW, s horizontální polarizací. Brabec prostřednictvím svého YouTube kanálu zároveň informoval o tom, že na nedávno spuštěném vysílači pro Lipno chce spustit vlastní informační kanál.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.