Hlavní navigace

Regionální studia ČRo v Hradci Králové a v Pardubicích povede Jiří Kánský

23. 2. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Český rozhlas
Ten v minulosti mj. působil v privátním Rádiu Metuje jako moderátor a později jako ředitel programu. A pracoval také jako editor ČRo Regina.

Místo ředitele regionálních studií ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice zastával do konce roku 2016 Pavel Kudrna, který na něj z rodinných důvodů rezignoval. Obě stanice pak dočasně vedl ředitel Regionálního vysílání Českého rozhlasu (ČRo) Jan Menger. 

Jiří Kánský má za sebou řadu zkušeností s řízením rozhlasové stanice i tvorbou programu. Věřím, že je na nové pozici zúročí a přispěje k dalšímu rozvoji jak hradeckého, tak pardubického regionálního studia, uvedl generální ředitel ČRo René Zavoral.

ČTĚTE TAKÉ: ČT a ČRo vítají rozhodnutí o novele DPH. Prostředky použijí i pro DVB-T2 a DAB

Vedení ČRo dozná od ledna personálních změn

Content tip EARLY

Jako ředitel obou regionálních studií nastoupí Jiří Kánský od 1. března a jeho jmenování schválila na svém veřejném zasedání Rada Českého rozhlasu na návrh generálního ředitele ČRo Reného Zavorala.

Jiří Kánský vystudoval Vysokou školu pedagogickou v Hradci Králové a pedagogické činnosti se věnoval několik let. Od roku 2003 do roku 2013 pak zastával funkci ředitele regionální stanice ČRo Hradec Králové, později pracoval na pozici analytika programu.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).