Hlavní navigace

Názory k článku Rok 2018 v mobilních komunikacích: Čekání na datové jaro, výměna šéfů a internet v metru

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 1. 2019 23:49

  Ne, nebude líp (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Vaší pifku na ČTÚ naprosto chápu, ale kde jste přišel na to, že autor nadržuje úřadu a Ondřeji Malému, to nevim. Článek shrnuje dění posledního roku. Nevynáší žádné soudy.

 • 3. 1. 2019 13:39

  2x4b (neregistrovaný) ---.gtt-net.cz

  Hm, ani slovo o virtuálech, kterých je tady přes stovku. A kteří mají jednotky procent trhu. Ale už to samo o sobě sděluje, že to za pozornost stojí.

 • 4. 1. 2019 0:15

  Asdfghjklůmnbvcxy (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

  VDF by nemel usnout na vavrinech a kupovat dal... na morave se nabizi Selfnet / Moravianet, provozujic vesmes koaxy k lidem a novejsi pripojky optika. Protoze konkurenci je nejlepsi koupit v urcitych pripadech...

 • 3. 1. 2019 15:41

  ANO bude líp (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Autor článku má za ženu dlouholetou úřednici ČTÚ. Je zřejmě čistě náhodné, že všechny jeho „analýzy“ trhu dlouhodobě opěvují tento evropsky unikátně neschopný regulační úřad. Současně kontinuálně opěvují i jeho velkého kámoše - Ondřeje Malého. Za posledních 7 let vymetl radu ČTÚ, post zmocněnce pro digitalizaci ČR a nakonec i funkci politického náměstka MPO. Na žádném z těchto úřadů nedokázal nic, co by ČR přivedlo k větší digitalizaci. Nakonec i z MPO byl před Vánoci vyhozen. Nyní tam za státní peníze sedí v koutě jako poradce náměstka Očka (plat cca 80 tisíc/měsíc + odměny) a čeká zdali mu někdo najde zase nějaký teplý úřednický flek alespoň za 120 tis. měsíčně. Jestli chceme, aby se v telekomunikacích něco skutečně změnilo, měli by v radě ČTÚ zasednout špičkoví odborníci s letitou praxí v telku, kteří v minulosti rozhodovali o miliardových investicích a nesli vysokou zodpovědnost. Bankovní rada ČNB budiž příkladem. Všichni její členové jsou nezpochybnitelní makroekonomové s letitou praxí. A nyní to konfrontujme s ČTÚ - dle aktuální video zdravice pana předsedy ČTÚ Jaromíra Nováka (dostupné na Lupě) to spíše vypadá, že jeho roli brzo nahradí umělá inteligence. Bude stačit hlava, transparenty a pár řádek kódu. Pojďme si to říci otevřeně, ryba smrdí od hlavy. Ano, operátoři jsou jistě pěkný mrchy, asi stejně jako banky, pojišťovny či firmy z energetiky. Nicméně pokud profesionální dohled nad telko sektorem bude reprezentovat tahle hitparáda zoufalství, nedělám si iluze, že se cokoli zlepší. Uvolněná místa v radě ČTÚ jistě představují příležitost, ovšem obměna by musela být hodně razantní. Chce to vůbec někdo?