Hlavní navigace

Rozhlasové novinky na satelitu Astra: Alternative FM a Antenne 50plus

9. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V uplynulých dnech se na satelitní pozici 19,2 stupně východně, družice Astra, objevily dvě nové rozhlasové stanice. Potěší milovníky německých šlágrů a klasiky i hlasité kytové muziky.

Včera začalo prostřednictvím satelitní pozice 19,2 stupně východně vysílat německé komerční rádio Antenne 50plus. Jak již z jeho názvu vyplývá, je určeno především pro starší posluchače. Jeho provozovatelem je společnost Antenne 50plus Ltd. & Co. KG, která získala licenci loni v listopadu. Kromě satelitu může díky ní vysílat také prostřednictvím VKV, DAB/DAB+ nebo také na kabelu a v IPTV. Antenne 50plus přináší v Německu oblíbený formát – tamní šlágry z let minulých i oblíbené světové hity.

ČTĚTE TAKÉ: 1. květen na satelitech Astra: Starty nových kanálů i přesuny těch stávajících

Alternative FM je novou rozhlasovou stanicí z Karlsruhe. Potěší především milovníky poctivých hlasitých kytarových skladeb. Tento týden ve svém vysílání věnuje vybraný čas například oblíbené britské rockové formaci The Subways. Ve vysílání nechybí známé kapely i nováčky, kteří by posluchačům neměli uniknout. Doposud vysílala Alternative FM prostřednictvím digitální sítě Kabel BW v Bádensku-Württembersku, na internetu a jako stream na chytrých mobilech a tabletech.

MMF tip early

Pro poslech obou stanic je nutné mít přijímač s podporou kódování zvuku AAC, respektive AAC+.

Parametry příjmu: Astra 1L (19,2 stupně východně), 12633/H, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, kódování žádné (FTA)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).