Hlavní navigace

RTA vykoupila menšinové vlastníky svých studií. Chystá se na arbitráž?

6. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 2. 2012

Regionální televizní agentura (RTA) skoupila podíly v jednotlivých regionálních studiích, v nichž nevlastnila 100 procent. Transakce se týkala studia RTA Jižní Čechy v Českých Budějovicích a RTA Ostrava v Ostravě a na svém třetím lednovém zasedání ji minulý týden schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). RTA o změnu podílů v obou společnostech žádala až po Novém roce, kdy už její studia nevysílala.

K TÉMATU: RTA definitivně skončila, Pavel Zuna z ní odejde ke konci února

Rada vydala provozovateli RTA Jižní Čechy souhlas ke změně skutečností (…) spočívající ve změně způsobu rozdělení hlasovacích práv, výše vkladu jednotlivých společníků, výše jejich obchodních podílů a seznamu společníků (převod obchodních podílů Ivo Brabce ve výši 4,49% a Ivany Brabcové ve výši 24,51% na stávajícího většinového společníka, a to na společnost Regionální Televizní Agentura, a.s., IČ 2679437, se sídlem Praha 1, Josefov, Břehová 40/1, PSČ 110 00), a s tím související změně společenské smlouvy, v rozsahu dle podání doručeného dne 12. ledna 2012, píše RRTV v tiskové zprávě ze zasedání 31. ledna.

Radní rovněž schválili žádost RTA z 27. prosince loňského roku o navýšení základního vkladu společnosti do studia RTA Ostrava na 200 tisíc korun a zvýšení jejího podílu ve studiu na 100 procent. Výkonný ředitel RTA Pavel Zuna minulý týden oznámil, že studia RTA ukončují svoji činnost a všechny své zaměstnance a spolupracovníky propustila. Majitel RTA se podle Zuny, který firmu opustí ke konci tohoto měsíce, hodlá soudit se státem o nedostatečnou ochranu jeho práv na vysílání v rámci celostátního programu Primy.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.