Hlavní navigace

Sada Office 2010 byla oficiálně uvedena na trh

Jiří Macich ml.

Microsoft včera oficiálně uvedl na trh Office 2010, tedy svou novou vlajkovou loď v oblasti kancelářského softwaru. Kromě větších či menších vylepšení v jednotlivých programech z kancelářské sady přichází s Office 2010 i několik dalších novinek. Poprvé je k dispozici 64bitová verze, byť Microsoft kvůli kompatibilitě doporučuje raději tu 32bitovou. V revidovaném systému edic se premiérově objevuje bezplatná edice Starter zahrnující funkčně omezený Word a Excel s integrovanou reklamou. Nepůjde…

Doba čtení: 1 minuta

Microsoft včera oficiálně uvedl na trh Office 2010, tedy svou novou vlajkovou loď v oblasti kancelářského softwaru. Kromě větších či menších vylepšení v jednotlivých programech z kancelářské sady přichází s Office 2010 i několik dalších novinek. Poprvé je k dispozici 64bitová verze, byť Microsoft kvůli kompatibilitě doporučuje raději tu 32bitovou. V revidovaném systému edic se premiérově objevuje bezplatná edice Starter zahrnující funkčně omezený Word a Excel s integrovanou reklamou. Nepůjde však o kontextovou reklamu, ale hlavně o propagaci dalších produktů Microsoftu.

Důsledkem výše zmíněné revize edic je, že aplikace OneNote pro vedení poznámek je poprvé součástí všech placených edic. Novinkou je též obdoba tzv. ballot screen, která v Office 2010 uživateli nabídne volbu mezi Open XML a ODF. V České republice se Office 2010 bude maloobchodně prodávat až od září. Nejlevnější verze pro podnikatele a živnostníky vyjde na 5 590 korun, nejlevnější verze pro domácnosti bude stát 3 290 korun. Microsoftem doporučeným cenám jsme se věnovali ve zprávičce Office 2010 pro podnikatele od 5 590 Kč, prodej v ČR od září. S balíčkem Office 2010 přichází také jeho webová verze Office Web Apps a mobilní verze Office Mobile 2010. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?