Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Samsung UE49K6372SU: první televizor nové kolekce, navíc ve zcela novém stylu od anonym - Tak zrovna přeostřování se dá odstranit. I když...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 8. 2016 1:22

  bez přezdívky

  Tak zrovna přeostřování se dá odstranit. I když Samsung je v tomhle pořád mimo a nepochopil, že by mělo existovat dvojí nastavení - pro HD a SD zvlášť. Zatímco po upscalingu z SD je dobré nějaké doostření zapnout, při mapování pixelů 1:1 je potřeba ho zcela potlačit. Tohle uměla už Sony v roce 2009, Samsung se to doteď nenaučil.
  Problémy s pohybovou ostrostí budou způsobeny tím, že Samsung sice lže klidně o 800Hz, ale fakticky využil konce 3D k tomu, že osazuje 50Hz panely i do modelových řad, kde dřív byl 100Hz panel samozřejmostí (u řady 6xxx od série B).
  Pokud jde o EPG, přejít +-24 hodin šlo vždy přes barevná tlačítka TTX, což samozřejmě takto očesané DO rychle neumožní.

 • 14. 8. 2016 8:01

  bez přezdívky

  ad prejiti na dalsi den pres teletext. tlacitka
  bohuzel to tady nejde... vyzkouel jsem vsechno mozne a nic jineho, nez posun o den nepracovalo. ze samsungu potvrdili ze to momentalne nepracuje.

 • 10. 8. 2016 19:53

  Josef Jež

  Jsem majitelem plazmy Panasonic ST50, ale kamarád si teď koupil 55 palcového Samsunga za 21 tyček, byl jsem u něho na návštěvě a požádal mě abych mu obraz doladil. Musím říct prostě hrůza, přes satelit ve FHD na SkyLinku s přivřenýma očima OK, ale film s HDD ve FHD v MKV ve slušném datovém toku "hnus". Obraz trapně přeostřený, kdy postavy jako by do celé scény nepatřily, nezapadají, protože pozadí je mázlé a postavy super ostré. Vypadá to jako kdyby to pozadí byly kulisy namalovaný na papíru. Chtěl to prvně vrátit prodejci, ale řekl jsem mu, že když měl Samsunga a teď znovu Samsunga (ten starý LCD mu po pár letech odešel), nic lepšího si stejně nekoupí. Plazmám už odzvonilo a čekat na OLED? No nevím... Takový nedodělek, to raději NIC...