Hlavní navigace

Samsung vydal upozornění na rizika při sledování 3D televizorů

24. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 4. 2010

Na australských stránkách společnosti Samsung se objevilo varování týkající se zdravotních rizik při sledování 3D televizorů. V textu, který vypadá jako zdravotní varování na možné nežádoucí účinky léků se píše: Někteří diváci mohou mít epileptický záchvat nebo cévní mozkovou příhodu, když je vystaven určitým blikající obrazem nebo světlem v televizních scénách nebo video hrách. Pokud vy nebo některý z Vaší rodiny má v anamnéze epilepsii nebo mrtvici, poraďte se se svým lékařem před použitím 3D funkce televizoru.

ČTĚTE TAKÉ: Technický šéf Primy: sledování 3D televize by mohlo poškozovat zrak

Upozornění pokračuje: Sledování televize v 3D režimu může také způsobit nevolnosti, dezorientaci, únavu očí a snížit posturální stabilitu. Doporučuje se, aby diváci měli časté přestávky a tím snížili pravděpodobnost těchto zdravotních obtíží. Máte-li některý z výše uvedených příznaků, okamžitě přestaňte sledovat televizor, dokud symptomy nepominou. Dále se pak nedoporučuje sledování 3D televize pokud jste pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, ospalý nebo ve špatném fyzickém stavu.

Taková perlička na závěr. Zobrazení v 3D režimu může způsobit dezorientaci pro některé diváky. Nepokládejte televize v blízkosti schodiště, kabelů, balkonů nebo jiných předmětů, které mohou způsobit, že se zraníte.