Hlavní navigace

Názory k článku Schyluje se k bitvě o dětského diváka? ČT 3 a TV Pohoda zamíchají kartami

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 10. 2011 13:19

  Jack
  Nevíte, jak je na tom Nickelodeon? Působí v ČR skoro rok a půl a nikde jsem jeho sledovanost nenašel. Moc se o něm nepíše. Podle mě je jeho programová skladba dobrá a je z čeho si vybrat. Navíc bude u nás letos oficiálně spuštěn Nickelodeon HD, což vítám. Nick je podle mě celkově dobrý, ale ještě tu je prostor pro vylepšení...

  Disney Channel je dobrou dětskou stanicí. Myslím, že za ty 2 roky prošel velkou proměnou a akorát svoji pozici upevnil. Programová skladba je pestrá, grafika je pěkná, děti na něj koukají. Snaží se dost přiblížit americké verzi, ale přitom zůstat trochu unikátní, a je to v posledním roce dost vidět. Navíc opět - chystá se pro náš trh verze v HD, včetně přechodu SD verze na formát 16:9. Přibližně do půl roku.

  Cartoon Network... tu prakticky už neexistuje. Docela mě mrzí, že Warner Bros a TBS nemají v plánu u nás spustit lokální mutaci s dabingem a lokalizovanou grafikou. Zkrátka u nás nikdy CN česky mluvit nebude. TBS o tom mlčí, ale důvody jsou dva: bojí se konkurence, která tu už své diváky má a z toho plyne, že si nejsou jistí zdali by se jim ta investice vyplatila.

  Přesto všechno, nejlepší vždycky byl, je a bude SuperMax. Kdo ho chytal, ví o čem mluvím. První skutečně česká dětská stanice, která začala vysílat už v roce 1994! HBO/TV Max vytvořily tehdy něco unikátního. SuperMax byl zábavný, barevný a pro všechny. Nejlépe na tom byl imho v roce 1997/98. Vydržel nám až do roku 2004 a pak skonal. Částečně kvůli UPC, částečně kvůli konkurenci. Kéž by se vrátil. Miliardářu je u nás poměrně dost, tak by tu půl miliardu mohli obětovat a udělat dětem radost. Docela by mě zajímalo, kdyby SuperMax neskončil, kde by byl dnes? Jak by vypadal? Co by vysílal?
 • 20. 10. 2011 17:25

  bez přezdívky
  Já si prostě nemůžu pomoct, mě ten dětský kanál České televize mírně znervózňuje. Ať si tam klidně vysílají pohádky, animované seriály apod. Ale mám docela hrůzu ze vzdělávacích pořadů. Česká televize, jak už jsem zjistil, neposkytuje objektivní informace a mohla by na děti vybalit jakousi multikulturní a evropskounijní propagandu. Vlastně už tak dříve učinila ve Studiu Kamarád. Vážně nevím, co si o tom mám myslet.

  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/6072-ceska-televize-propaguje-islam-v-detskych-poradech-pro-nejmensi.aspx