Hlavní navigace

Scrabble na Facebooku předmětem žaloby

4. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnosti Hasbro, která má práva na populární stolní hru Scrabble pro severoamerický trh, se příliš nelíbí elektronická verze hry, která byla dostupná na komunitním serveru Facebook a tak na její tvůrce, kterými jsou indičtí bratři Rajat Agarwalla a Jayant Agarwalla, podala žalobu. Ti původní hru známou pod názvem Scrabolous z Facebooku stáhli, ale už koncem minulého týdne vydali její upravenou verzi pod jménem Wordscraper. Ve hře došlo k několika změnám, které evidentně mají předejít kolizi…

Společnosti Hasbro, která má práva na populární stolní hru Scrabble pro severoamerický trh, se příliš nelíbí elektronická verze hry, která byla dostupná na komunitním serveru Facebook a tak na její tvůrce, kterými jsou indičtí bratři Rajat Agarwalla a Jayant Agarwalla, podala žalobu. Ti původní hru známou pod názvem Scrabolous z Facebooku stáhli, ale už koncem minulého týdne vydali její upravenou verzi pod jménem Wordscraper. Ve hře došlo k několika změnám, které evidentně mají předejít kolizi s právy společnosti Hasbro. Ta však zatím svou žalobu nestáhla a hodnocení její možné úspěšnosti ze strany odborníků se liší. Podle některých provedené změny nebudou stačit, aby se hra Wordscraper vyhnula právním problémům. Oficiální verze hry Scrabble pro americké uživatele Facebooku stále ještě není hotova. (Yahoo News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.