Hlavní navigace

Šéf Českého rozhlasu vydal veřejné prohlášení. Zákon jsem neporušil, tvrdí

6. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ DOKUMENT – V jednom z bodů mimo jiné Peter Duhan tvrdí, že Andrej Duhan, tedy jeho syn, nebyl nikdy poradcem ČRo a nikdy nebyl podřízeným zaměstnancem generálního ředitele.

Den před mimořádným zasedáním Rady Českého rozhlasu, která bude hlasovat o případném odvolání generálního ředitele Petera Duhana, vydal sám Duhan oficiální stanovisko, v němž se snaží očistit před veřejností. Podle Rady ČRo je šéf veřejnoprávního média podezřelý z porušení zákona, když za jeho vědomí byl v instituci zaměstnán jeho syn Andrej Duhan. Jsem přesvědčený o tom, že jsem jako generální ředitel Českého rozhlasu zákon neporušil a důvodem mého odvolání nemůže být údajný střet zájmů a tedy i porušení zákona o ČRo, napsal dnes novinářům v dopise, jehož oskenovanou kopii zaslal mluvčí instituce Jiří Hošna.

K TÉMATU: Raději odstupte sám, vyzvali radní šéfa Českého rozhlasu. Ani náhodou, odmítl Duhan

V jednom z bodů mimo jiné Peter Duhan tvrdí, že Andrej Duhan, tedy jeho syn, nebyl nikdy poradcem ČRo a nikdy nebyl podřízeným zaměstnancem generálního ředitele. Duhanův syn měl spolupracovat pouze jako řadový odborný rešeršista s měsíční odměnou mezi osmi až dvanácti tisíci korunami, a to ještě před okamžikem, než se Peter Duhan stal generálním ředitelem. Duhanovi se nezdá ani samotný argument o osobě blízké, protože její zaměstnávání, jak tvrdí, se vztahuje pouze na členy Rady Českého rozhlasu. Pro generálního ředitele ČRo a České televize se toto pravidlo neuplatní, dodal.

KL22 hlasovani

Server DigiZone.cz bude zítřejší mimořádné zasedání Rady ČRo sledovat od 14 hodin formou on-line reportáže.

Tiskové Prohlášení GŘ ČRo by Lukáš Lucky Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.