Hlavní navigace

Šéfovi rozhlasu Petru Duhanovi hrozí odvolání, zaměstnával syna

30. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zprávu ke kauze si chce vyžádat předseda kontrolního orgánu Michal Stehlík do pátku. V příštím týdnu by pak mohlo proběhnout mimořádné zasedání Rady Českého rozhlasu.

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan porušil v minulosti Zákon o Českém rozhlasu, když zaměstnával v této veřejnoprávní instituci svého syna Andreje Duhana. Zaznělo to na dnešním zasedání Rady ČRo. Musím konstatovat, že osoba blízká generálního ředitele byla zaměstnána v Českém rozhlasu, řekl René Zavoral, Duhanův náměstek pro program a provoz. Samotný generální ředitel veřejnoprávního rozhlasu se dnešního setkání ze zdravotních důvodů neúčastnil. Andrej Duhan byl zaměstnancem Českého rozhlasu do konce srpna letošního roku.

Předseda Rady Českého rozhlasu Michal Stehlík konstatoval, že do tohoto pátku by si měli členové kontrolního orgánu od vedení vyžádat tuto informaci písemně, následně pak předpokládá svolání mimořádné schůze Rady Českého rozhlasu, která by měla proběhnout příští středu. Stehlík připomněl, že zaměstnávání osob blízkých v tomto veřejnoprávním médiu se týká nejen vedení, tedy generálního ředitele, jeho náměstků a dalších, ale i samotných členů Rady Českého rozhlasu. Dodržování zákona je předpokladem fungování Českého rozhlasu, připomněl Stehlík.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).