Hlavní navigace

Názory k článku Senzory Martina Malého: Průvodce světem Arduina

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 4. 2017 11:07

  noedig (neregistrovaný) ---.cbcnet.cz

  Nechal jsem se inspirovat články Martina malého a zahořel také zájmem o Arduino. Zakoupil jsem si MAXI Arduino Kit od "bastlířů a bastlířek" z laskarduino.cz.
  A samozřejmě i v článku zmíněnou knihu.
  Autoři z laskarduino.cz mi zatím neoficiálně poskytli jejich "publikaci", kterou zatím překládají z anglické podoby do počeštěné verze. Jednotlivé příklady v ní uvedené vycházejí z příkladů uvedených v příslušném adresáři po rozbalení zip a instalaci Arduino IDE, respektive uvedených na stránkách arduino.cc.
  Nesporná výhoda je v tom, že je zde kromě úvodního textu týkajícího se dané komponenty připojované k základní desce (displeje, relé, krokového motoru...) uvedené jak schéma zapojení, tak i praktické "prodrátovaní" a samozřejmě i zdrojový text...
  "Publikace" z laskarduino.cz tak doplňuje knihu uvedenou v článku a zvídavým hlavám poskytuje hodiny zábavy při zkoušení a modifikaci zdrojových programů v nich uvedených. Mě osobně potěšila i cena MAXI Arduino Kitu, která byla vzhledem k ostatním prodejcům v ČR bezkonkurenčně nejnižší...!

 • 27. 4. 2016 12:13

  Petr Hubáček (neregistrovaný) 89.111.73.---

  V roce 2008 jsem koupil knihu "Making Things Talk" a příklady, které tam jsou, lze beze změn provádět i dnes. Ty základy jsou stabilní a standardní knihovny také. Mezi Dumilanové a Uno také není výrazný rozdíl. Morální zastarání Arduina bych tedy prodloužil ze 2 na 10 let.