Hlavní navigace

Šest komerčních subjektů může zahájit v Německu vysílání DAB+

20. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 1. 2011

U našich západních sousedů začnou v dohledné době vysílat prostřednictvím digitálního rozhlasu DAB+ nové stanice. Umožnilo to udělení licenci pro jejich provozovatele. O tomto kroku rozhodl orgán Kommission für Zulassung und Aufsicht (ZAK). Ten je složen z nejvyšších představitelů tamních regionálních médií (ředitelů, prezidentů a podobně). Licence byly udělené na celoplošné vysílání.

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas v Bavorsku posílil o čtyři vysílače

Rozhodnutí udělit oprávnění na dobu deseti let se týká těchto subjektů:

• Entspannungsradio GmbH (LoungeFM)
• ERF Medien eV (ERF Radio)
• MEDIA BROADCAST GmbH (multimediální služby)
• Die Neue Welle Rundfunk-Verwaltungsge­sellschaft mbH & Co. KG (Radio Rauschgold)
• Radio 97,1 MHz Hamburg GmbH (ENERGY)
• REGIOCAST DIGITAL GmbH (90elf – Dein Fußball-Radio; RemiX Radio; litera)

ICTZ23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Prezident Frekvence 1 a Evropy 2: Přechod na DAB by neměl hradit stát

Direktor der Landesmedienanstalt Saarland (LMS) Gerd Bauer předpokládá, že žádosti dalších subjektů pro regionální i celostátní digitální vysílání budou následovat. O vysílání prostřednictvím DAB+ měla zájem původně také společnost Walt Disney Company, ale ta svou žádost nakonec stáhla. Budoucí zájemci mohou podávat své přihlášky ještě několik dní – do 31. ledna. K dispozici je jeden terestrický multiplex. Kromě šíření komerčních subjektů se počítá také s vysíláním Deutschlandfunk, Deutschlandradio Kultur a D-Radio Wissen.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.