Hlavní navigace

Severní Čechy čeká v noci výluka televizního signálu, vypnutá bude Jedlová hora

11. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Diváci, kteří nevydrží do 6. hodiny bez svých oblíbených stanic, se je mohou pokusit zachytit z jiných vysílačů. Jedlová hora zasahuje svým signálem i některé části Prahy.

Obyvatelé severních Čech, ale i dalších oblastí, kde je primární pro příjem signálu chomutovský vysílač Jedlová hora, se musí v noci z dneška na zítřek, konkrétně v době od 0:00 do 6:00, obejít bez televizního signálu. Půjde o výluku multiplexu 1 na kanálu 33 a multiplexu 2 na kanálu 58. Multiplex 3 není z Jedlové hory vůbec šířen. To je i případ středočeských Votic. Multiplexy konkurenčních operátorů budou nadále fungovat beze změny.

Údržbová přestávka severočeského vysílače se tentokrát netýká velmi krátkých vln (VKV), tedy pásma FM. Rozhlasové stanice Český rozhlas Sever (103,1 MHz), Český rozhlas Radiožurnál (98,9 MHz), Český rozhlas Dvojka (94,2 MHz), Český rozhlas Vltava (96,3 MHz), Radio Agara (98,1 MHz) a Rádio Blaník (106,5 MHz) se tedy ve výše zmíněnou dobu nemusejí obávat, že by byli bez svých oblíbených analogových okruhů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).